reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© voestalpine Przemysł elektroniczny | 27 kwietnia 2017

Nowa siedziba voestalpine SIGNALING

Firma voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o. przenosi się z figurującego w nazwie spółki Sopotu do pobliskich Trąbek Wielkich. Nowa siedziba zapewni więcej miejsca dla produkcji i rozwoju elektronicznych systemów diagnostycznych i kontrolnych.
W połowie marca 2017 r., czyli rok po rozpoczęciu prac budowlanych w odległych o 25 km od Gdańska Trąbkach Wielkich, polska spółka córka grupy voestalpine SIGNALING, voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o., przeprowadziła się z poprzedniej siedziby w pobliskim Sopocie do swojej nowej lokalizacji. Uruchomienie części produkcyjnej o powierzchni 600 m kw. zaplanowano na koniec kwietnia. Biuro sprzedaży podejmie pracę w nowym miejscu na początku maja – poinformowała firma. Firma specjalizuje się w urządzeniach automatyki kolejowej.

- Po dokonaniu rozruchu nowego wyposażenia i urządzeń przeniesionych ze starego zakładu do Trąbek Wielkich pracownicy tej firmy, wyspecjalizowanej w produkcji systemów diagnostycznych i kontrolnych dla transportu szynowego, zajmą się między innymi dalszym rozwojem innowacyjnego systemu UniAC – czytamy w komunikacie. System liczenia osi UniAC1 jest przeznaczony do kontroli niezajętości odcinków torów i rozjazdów, po których poruszają się pojazdy szynowe. System kontroluje sygnały pochodzące od głowic torowych umieszczonych przy szynie. Informacje o przejeździe koła nad głowicą torową oraz informacja o kierunku przejazdu pozwalają zliczać osie na kontrolowanym odcinku toru. voestalpine oferuje także m.in. rodzinę modularnych urządzeń przeznaczonych do wykrywania stanów awaryjnych taboru kolejowego – ASDEK, zintegrowany system sterowania i kontroli – TENSAR, urządzenia do badanie układów hamulcowych pojazdów szynowych – HADIAG, czy systemy diagnostyczne do kontroli i oceny stanu technicznego zawieszenia pojazdów szynowych – TENSAN.

Firma voestalpine SIGNALING Sopot Sp. z o.o. należy do austriackiego holdingu voestalpine. Firma kontynuuje działalność spółki TENS Sp. z o.o., obecnej na polskim rynku od roku 1990 i wywodzącej się z Pracowni Diagnostyki Kolejowej Politechniki Gdańskiej. Spółka ta w latach 70-tych i 80-tych XX wieku realizowała prace badawczo-rozwojowe na potrzeby PKP w zakresie diagnostyki taboru kolejowego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2