reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 25 kwietnia 2017

Ministerstwo Rozwoju i Siemens podpisały umowę o współpracy strategicznej

Kolejne wiadomości z Hannover Messe: Ministerstwo Rozwoju i Siemens będą współpracować na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.
Efektem porozumienia będą analizy dotyczące rozwoju innowacyjnych sektorów przemysłu. Pozwoli to na przygotowanie kompleksowych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju w Polsce nowoczesnego sektora wytwórczego z uwzględnieniem polskich start-upów i z wykorzystaniem polskiej myśli naukowej – czytamy w komunikacie.

- Ministerstwo Rozwoju, o czym mówimy w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, intensywnie wspiera innowacyjne rozwiązania w polskiej gospodarce. Współpraca z globalnymi firmami działającymi w zaawansowanych technologicznie sektorach to szansa dla polskich firm, uczelni i instytucji naukowych na korzystanie z najnowszych badań i technologii, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost innowacyjności i konkurencyjności naszej gospodarki – podkreśla wiceminister Jadwiga Emilewicz.

- Dalszy wzrost udziału polskich dostawców i wykonawców w globalnym łańcuchu dostaw Siemensa, który jest jedną z wiodących spółek na świecie w sektorach mobilności, przemysłu, automatyki, energetyki, przekształceń cyfrowych i inteligentnych miast – to spodziewany efekt tego porozumienia – mówi prezes Peter Baudrexl. Siemens rozwijając współpracę z polskimi podmiotami będzie przyczyniał się do rozwoju kwalifikacji lokalnych, tworzył centra inżynierskie, eksperckie, zapewniał szkolenia, dzielił się dobrymi praktykami.

W obecnej formie prawnej, Siemens jest obecny w Polsce od 26 lat. Zatrudnia 1,3 tys. pracowników. Współpracuje z 1560 firmami, dostawcami i wykonawcami – 95 procent z nich to małe i średnie firmy.

Źródło: Siemens

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2