reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 25 kwietnia 2017

Ministerstwo Rozwoju i Siemens podpisały umowę o współpracy strategicznej

Kolejne wiadomości z Hannover Messe: Ministerstwo Rozwoju i Siemens będą współpracować na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.
Efektem porozumienia będą analizy dotyczące rozwoju innowacyjnych sektorów przemysłu. Pozwoli to na przygotowanie kompleksowych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju w Polsce nowoczesnego sektora wytwórczego z uwzględnieniem polskich start-upów i z wykorzystaniem polskiej myśli naukowej – czytamy w komunikacie.

- Ministerstwo Rozwoju, o czym mówimy w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, intensywnie wspiera innowacyjne rozwiązania w polskiej gospodarce. Współpraca z globalnymi firmami działającymi w zaawansowanych technologicznie sektorach to szansa dla polskich firm, uczelni i instytucji naukowych na korzystanie z najnowszych badań i technologii, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost innowacyjności i konkurencyjności naszej gospodarki – podkreśla wiceminister Jadwiga Emilewicz.

- Dalszy wzrost udziału polskich dostawców i wykonawców w globalnym łańcuchu dostaw Siemensa, który jest jedną z wiodących spółek na świecie w sektorach mobilności, przemysłu, automatyki, energetyki, przekształceń cyfrowych i inteligentnych miast – to spodziewany efekt tego porozumienia – mówi prezes Peter Baudrexl. Siemens rozwijając współpracę z polskimi podmiotami będzie przyczyniał się do rozwoju kwalifikacji lokalnych, tworzył centra inżynierskie, eksperckie, zapewniał szkolenia, dzielił się dobrymi praktykami.

W obecnej formie prawnej, Siemens jest obecny w Polsce od 26 lat. Zatrudnia 1,3 tys. pracowników. Współpracuje z 1560 firmami, dostawcami i wykonawcami – 95 procent z nich to małe i średnie firmy.

Źródło: Siemens
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1