reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2017

240 mln PLN na innowacje w motoryzacji

Przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej otrzymają prawie 240 mln zł na realizację nowatorskich projektów – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki I konkursu INNOMOTO.
Ogłoszony we wrześniu zeszłego roku nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ma na celu wspieranie tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, a w efekcie wzrost konkurencyjności polskiego sektora motoryzacyjnego w perspektywie 2026 roku. Przedsiębiorcy mogli ubiegać się o blisko 16 mln zł dofinansowania, m.in. na stworzenie prototypów innowacyjnych aut, nowatorskich rozwiązań w obszarze elektromobilności czy inteligentnych systemów wspierających produkcję pojazdów.

– Współpracując z przedsiębiorcami precyzyjnie określiliśmy wyzwania stojące przed polskim sektorem motoryzacyjnym. Stawiając na innowacje współfinansujemy realizację projektów, które napędzą rozwój branży i pozwolą polskim firmom skutecznie rywalizować na dynamicznie rozwijającym się rynku motoryzacyjnym. Co istotne, udzielamy wsparcia zarówno producentom i konstruktorom pojazdów, jak i przedsiębiorcom tworzącym konkretne rozwiązania na potrzeby tej branży – podkreśla prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Oto 15 wybranych przez nas 15 projektów z 44 rekomendowanych do dofinansowania:Źródło: © NCBR
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1