reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 25 kwietnia 2017

Bosch rozpoczyna testy systemów automatyzacji jazdy w Chinach

Bosch i chiński koncern internetowy Baidu wprowadzą zautomatyzowany samochód testowy na ulice Chin. Firmy wraz z AutoNavi i NavInfo podpisały umowę dotyczącą opracowywania dokładnych map.
Do wdrożenia koncepcji zautomatyzowanej jazdy w Chinach brakuje dokładnych i aktualnych map. Bosch chce to zmienić i w tym celu podjął decyzję o współpracy z chińskim koncernem internetowym Baidu oraz producentami map AutoNavi i NavInfo. Czterej partnerzy będą wspólnie pracować nad rozwiązaniem, które umożliwi wykorzystanie czujników radarowych i czujników wideo Bosch, instalowanych w samochodach, do tworzenia i aktualizowania map. - Bez dokładnych map zautomatyzowana jazda nie będzie możliwa. Ani w Chinach, ani nigdzie indziej na świecie – powiedział dr Rolf Bulander, członek zarządu spółki Robert Bosch GmbH i prezes sektora Mobility Solutions. Dzięki czujnikom Boscha i danym z map możliwe będzie zlokalizowanie pojazdów autonomicznych. Jeszcze przed końcem tego roku Bosch, AutoNavi, Baidu i NavInfo chcą zaprezentować swoje rozwiązanie.

74% Chińczyków chciałoby wkrótce skorzystać z zalet autonomicznej jazdy

Bosch i koncern internetowy Baidu chcą iść jeszcze o krok dalej. Wspólnie skonstruowali pojazd testowy na bazie modelu Jeep Cherokee, który będzie poruszał się po chińskich autostradach w sposób częściowo zautomatyzowany. Pojazd służący do testów jest wyposażony w szereg części i rozwiązań Boscha –m.in. 5 czujników radarowych średniego zasięgu, wielofunkcyjną kamerę identyfikującą otoczenie, układ ESP i elektryczny układ wspomagania kierownicy. - Autonomiczna jazda jest dla firmy Bosch tematem o globalnym zasięgu. Po testach w Niemczech, USA i Japonii przyszedł czas na Chiny – powiedział Bulander. Każdego roku w Chinach produkuje się ok. 28 milionów samochodów i jest to największy rynek motoryzacyjny na świecie. Z badania przeprowadzonego przez Boscha w 6 krajach wynika, że 74% ankietowanych Chińczyków opowiedziało się za szybkim wdrożeniem autonomicznej jazdy. Dla porównania w Niemczech opowiedziało się za tym 33% ankietowanych, a w USA 31%.

Bosch odnotowuje w Chinach wzrost dzięki sprzedaży produktów związanych z automatyzacją jazdy, integracją z internetem i elektryfikacją

Jak podkreśla spółka, Autonomiczne samochody to tylko jeden z potencjalnych obszarów wzrostu Boscha w Chinach. Na targach Auto Shanghai Bosch na przykładzie pojazdu koncepcyjnego pokazuje w jaki sposób dzięki integracji z internetem samochód może pełnić funkcję nie tylko środka transportu, ale także osobistego asystenta kierowcy. Nowoczesne zestawy wskaźników i koncepcje obsługowe pomogą w wydobyciu wszystkich zalet autonomicznej i zintegrowanej jazdy oraz umożliwią w przyszłości prowadzenie samochodu w bezpieczny sposób. - Bosch jest dobrze przygotowany na dalszy wzrost także w obszarze układów napędowych i elektryfikacji. Dzięki zindywidualizowanym koncepcjom układów wtrysku do silników benzynowych i Diesla, systemowym rozwiązaniom dla samochodów hybrydowych i elektrycznych oraz kompleksowej ofercie dla samochodów zasilanych gazem, Bosch może pomóc chińskim producentom spełnić wymagania normy emisyjnej China6 – czytamy w komunikacie.

Wzrost sektora Bosch Mobility Solutions w 2016 roku przewyższył tempo rozwoju chińskiego rynku

Chiny są dla Grupy Bosch ważnym rynkiem. W 2016 roku obroty koncernu technologiczno-usługowego ze sprzedaży rozwiązań w obszarze mobilności osiągnęły w Chinach poziom 66,3 mld CNY (9 mld EUR). Oznacza to wzrost o 23,5% w porównaniu do roku 2015. W tym samym okresie chiński rynek motoryzacyjny zwiększył obroty o 14%. - Chiny są i pozostaną dla nas synonimem wzrostu. 20% naszych ubiegłorocznych obrotów w sektorze Mobility Solutions osiągnęliśmy właśnie tutaj, w Chinach – powiedział Bulander. Bosch zatrudnia w sektorze Mobility Solutions w Chinach ponad 34 000 pracowników w 21 zakładach produkcyjnych, spośród których 4 600 konstruktorów pracuje w 12 centrach technologicznych.

© Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1