reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cacaroot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 kwietnia 2017

SCHURTER podsumowuje 2016 rok

W 2016 roku przychody SCHURTER Group wzrosły o 3,5% r/r i wyniosły 198,2 mln CHF. Zysk po odliczeniu podatków stanowił 4,2% sprzedaży.
Po trudnym 2015 roku obie dywizje firmy SCHURTER wróciły na ścieżkę wzrostu. Dział “Input Systems” zwiększył sprzedaż o 6% r/r i osiągnął obroty na poziomie 69,4 mln CHF. Z kolei przychody działu “Components” wzrosły o 2,3% r/r i wyniosły 128,8 mln CHF. Znacznie przyczynił się do tego obszar “Solutions”, który zanotował rekordowy wzrost o 52%.

Rok 2016 to również czas konsolidacji w firmie, gdy w struktury Grupy SCHURTER integrowano nowe jednostki zależne. Firma przeprowadziła reorganizację w Wielkiej Brytanii, Holandii i we Włoszech oraz rozwinęła działalność w Czechach i Rumunii, co zaowocowało wyższymi wynikami, lepszą efektywnością oraz bardziej przejrzystą strukturą.

Od początku bieżącego roku SCHURTER nadal pracuje nad wzmocnieniem swojej pozycji. W szczególności należy tu podkreślić rozwój firmy w kierunku Europy Wschodniej, bo SCHURTER w 2017 roku przejął austriacką firmy Burisch Elektronikteile oraz czeską aki electronic. W rezultacie SCHURTER wyraźnie zwiększył moce produkcyjne oraz dysponuje nowym know-how.

Firma Burisch powstała w 1949 roku i od 1961 roku jest przedstawicielem Schurtera w Austrii. Burisch jest dystrybutorem komponentów elektronicznych i elektromechanicznych, z własnym działem montażu wiązek. Czeskie przedsiębiorstwo aki electronic to producent klawiatur paneli dotykowych oraz paneli operatorskich HMI (Human Machine Interface). aki electronic dostarcza produkty dla aplikacji przemysłowych, automatyki i medycznych. Firma istnieje od 1992 roku, zatrudnia około 200 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1