reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2017

Litewska Fima przejęła Krakowskie Zakłady Automatyki

Fima oferująca inteligentne rozwiązania inżynieryjne nabyła pakiet kontrolny akcji (68 proc.) spółki KZA (Krakowskie Zakłady Automatyki SA).
- Transakcja wzmocni nasze możliwości biznesowe w ramach przygotowań do przyszłych zamówień publicznych na modernizację infrastruktury o szczególnie dużej wartości, poszerzy nasz portfel rozwiązań, pozwoli na skuteczniejsze wykorzystanie zatrudnionych specjalistów oraz zmniejszy koszty związane z zarządzaniem – wyjaśnia Edward Jacek Kwarciak, dyrektor generalny KZA.
- Polska jest jednym z największych rynków infrastruktury kolejowej w Europie. W bieżącej unijnej perspektywie finansowej w infrastrukturę kolejową w Polsce zaplanowano inwestycje o wartości ok. 16 mld EUR, zaś KZA posiada doskonałą pozycję w interesującym nas segmencie – wyjaśnia dyrektor generalny Fima Gintaras Juknevičius.

KZA jest jednym z liderów segmentu automatyki kolejowej w Polsce, spółka zatrudnia ok. 200 osób.

Fima działa na rynku od 25 lat i zatrudnia 500 osób. Do Fimy należą spółki zależne na Łotwie, Białorusi i Polsce. Spółka uczestniczyła w modernizacji ok. 400 km linii kolejowych oraz infrastruktury około 100 stacji i przejazdów kolejowych. Fima specjalizuje się w systemach sterowania ruchem, telekomunikacji, bezpieczeństwa, zasilania, informacji pasażerów i pracowników oraz ogrzewania rozjazdów kolejowych.

Jak podkreśla spółka w komunikacie, transakcja otworzy dla Fimy znacznie większy rynek infrastruktury kolejowej w Polsce i zapewni perspektywy długotrwałego rozwoju. Wyłącznie na rynku automatyki kolejowej planowane są inwestycje o wartości prawie półtora miliarda euro. Fima i KZA wspólnie będą mogli konkurować o sporą część rynku projektów infrastrukturalnych.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-2