reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2017

Litewska Fima przejęła Krakowskie Zakłady Automatyki

Fima oferująca inteligentne rozwiązania inżynieryjne nabyła pakiet kontrolny akcji (68 proc.) spółki KZA (Krakowskie Zakłady Automatyki SA).
- Transakcja wzmocni nasze możliwości biznesowe w ramach przygotowań do przyszłych zamówień publicznych na modernizację infrastruktury o szczególnie dużej wartości, poszerzy nasz portfel rozwiązań, pozwoli na skuteczniejsze wykorzystanie zatrudnionych specjalistów oraz zmniejszy koszty związane z zarządzaniem – wyjaśnia Edward Jacek Kwarciak, dyrektor generalny KZA.
- Polska jest jednym z największych rynków infrastruktury kolejowej w Europie. W bieżącej unijnej perspektywie finansowej w infrastrukturę kolejową w Polsce zaplanowano inwestycje o wartości ok. 16 mld EUR, zaś KZA posiada doskonałą pozycję w interesującym nas segmencie – wyjaśnia dyrektor generalny Fima Gintaras Juknevičius.

KZA jest jednym z liderów segmentu automatyki kolejowej w Polsce, spółka zatrudnia ok. 200 osób.

Fima działa na rynku od 25 lat i zatrudnia 500 osób. Do Fimy należą spółki zależne na Łotwie, Białorusi i Polsce. Spółka uczestniczyła w modernizacji ok. 400 km linii kolejowych oraz infrastruktury około 100 stacji i przejazdów kolejowych. Fima specjalizuje się w systemach sterowania ruchem, telekomunikacji, bezpieczeństwa, zasilania, informacji pasażerów i pracowników oraz ogrzewania rozjazdów kolejowych.

Jak podkreśla spółka w komunikacie, transakcja otworzy dla Fimy znacznie większy rynek infrastruktury kolejowej w Polsce i zapewni perspektywy długotrwałego rozwoju. Wyłącznie na rynku automatyki kolejowej planowane są inwestycje o wartości prawie półtora miliarda euro. Fima i KZA wspólnie będą mogli konkurować o sporą część rynku projektów infrastrukturalnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1