reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 18 kwietnia 2017

Rolls-Royce i Safran otworzyły nowy zakład na Podkarpaciu

Aero Gearbox International (AGI), spółka powołana przez firmy Rolls-Royce i Safran Transmission Systems, otworzyła nowy zakład produkcyjny w Ropczycach koło Rzeszowa.
W obiekcie o powierzchni 13 500 m kw. będą produkowane układy przeniesienia napędu (ADT – Accessory Drive Trains) do wszystkich cywilnych silników lotniczych Rolls-Royce’a nowej generacji. W nowym zakładzie pracuje już ponad 50 osób, a docelowo liczba bezpośrednich miejsc pracy ma wzrosnąć do 200. Rozwój niezbędnej infrastruktury i partnerstw w południowo-wschodniej części Polski będzie stymulatorem dalszego wzrostu zatrudnienia pośredniego – informuje Ministerstwo Rozwoju.

Układy przeniesienia napędu, czasami określane jako przekładnie, są kluczowym elementem silników z napędem turbinowym, umożliwiającym wykorzystanie mocy silnika do napędzania takich systemów jak: pompy paliwowe, pompy hydrauliczne i generatory prądu. Nowa fabryka rozpoczęła produkcję układów przeniesienia napędu (ADT) dla silnika Trent XWB Rolls-Royce’a, który zasila Airbusa A350 XWB. Kolejne projekty znajdą zastosowanie w samolotach odrzutowych nowej generacji dla biznesu oraz w silnikach Trent 7000, który będzie wykorzystywany w samolotach Airbus A330neo.

Jak podkreśla MR w komunikacie, fabryka w Ropczycach jest kolejną inwestycją w sektorze lotniczym, po uruchomionym w zeszłym roku w Środzie Śląskiej wspólnym przedsięwzięciu GE i Lufthansy, co potwierdza fakt, że Polska staje się istotnym graczem w tej bardzo zaawansowanej branży. - Powstanie tej fabryki to dowód atrakcyjności Polski dla zagranicznych inwestorów, zwłaszcza tych, którzy chcą w Polsce tworzyć specjalizacje w ramach przemysłu przyszłości. Mam nadzieję, że ten zakład przyciągnie w najbliższym czasie kolejne innowacyjne inwestycje do tego regionu Polski - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1