reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tamas ambrits dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2017

E-Ink oraz Sony tworzą spółkę joint venture

Firmy E-Ink oraz spółka zależna Sony, Sony Semiconductor Solutions, porozumiały się w sprawie utworzenia spółki joint venture.
Nowa spółka ma się zajmować projektowaniem, rozwojem, produkcją, sprzedażą i licencjonowaniem produktów z wyświetlaczami wykorzystującymi technologię papieru elektronicznego, rozwijaną przez E-Ink.

Firmy E-Ink oraz Sony współpracują już od 2004 roku, czego przykładem jest czytnik Sony Digital Paper z technologią E-Ink. Nowa spółka JV będzie wykorzystywać zarówno wiedzę E-Ink w zakresie technologii papieru elektronicznego, jak również doświadczenie Sony w rozwoju produktów oraz marketingu. Firmy zamierzają wspólnie stworzyć nowe urządzenia oraz rozwijać rynek produktów opartych o papier elektroniczny.

Spółka została zarejestrowana na Tajwanie, a w kwietniu utworzono też oddział w Japonii. Firma ma wkrótce rozpocząć działalność, zaraz po uzyskaniu zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych. E-Ink oraz Sony Semiconductor Solutions mają wspólnie 70% udziałów w spółce, reszta należy od firm venture capital.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1