reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2017

LACROIX rozpoczyna działalność w Ameryce Północnej

Grupa LACROIX rozpoczyna działalność transkontynentalną, kupując udziały firmy FIRSTRONIC LLC, dostawcy usług elektronicznych, z siedzibą w Michigan.

- LACROIX Electronics staje się dzięki tej decyzji kluczowym graczem na rynku światowym wśród producentów elektroniki dla branż motoryzacyjnej, opieki medycznej, rozwiązań automatycznych wykorzystywanych w budownictwie, przemyśle lotniczym, a także w segmentach przemysłowych – podkreśla spółka w komunikacie. Sojusz z firmą FIRSTRONIC LLC zapewni wsparcie klientom LACROIX Electronics, dywizji EMS wchodzącej w skład grupy LACROIX, w Ameryce Północnej, w szczególności producentom sprzętu samochodowego, którzy mają fabryki w Stanach Zjednoczonych i Meksyku i chcą współpracować z lokalnymi partnerami specjalizującymi się w produkcji podzespołów elektronicznych.
- Dzięki firmie FIRSTRONIC i jej fabrykom w Grand Rapids w stanie Michigan i w Juarez w Meksyku producenci będą bardziej elastyczni, będą mogli szybciej reagować na pojawiające się potrzeby, przy zachowaniu standardów, wiedzy i w oparciu o zaufanie, którym od lat darzona jest Grupa Lacroix – informuje LACROIX.
Z perspektywy firmy FIRSTRONIC, dzięki fabrykom LACROIX Electronics w Europie, będzie ona mogła zaoferować swoim amerykańskim klientom dostęp do europejskiego rynku, zapewniając wysoką jakość usług i otwarcie możliwości wykorzystania biur projektowych LACROIX. Ta współpraca pozwoli także na konsolidację zakupów, łącząc europejskich i amerykańskich dostawców dla LACROIX i FIRSTRONIC. - W naszym planie strategicznym, ten milowy krok demonstruje nasze zobowiązanie do wspierania naszych klientów i ich ambicji do współpracy z globalnymi dostawcami EMS. Pomoże przyspieszyć międzynarodowy rozwój firmy LACROIX poza Europą. Firma FIRSTRONIC jest konkretną odpowiedzią na wymagania stawiane przez naszych strategicznych klientów – wyjaśnia Vincent Bedouin, prezes grupy LACROIX. - Współpraca z firmą FIRSTRONIC opiera się na wspólnych wartościach, porównywalnych procesach i bardzo podobnych klientach. Prezes firmy FIRSTRONIC poprzednio zarządzał firmą EMS, o podobnej wielkości do LACROIX Electronics. Jest absolwentem INSEAD i bardzo dobrze zna Europ - dodaje Bedouin. Grupa Lacroix tworzy spółkę-córkę, pod nazwą LACROIX North America Inc., jako przyczółek w kierunku rozwoju w Ameryce Północnej. Pierwsze wspólne działania planowane są na wiosnę 2017 roku. - Firma FIRSTRONIC jest podekscytowana możliwością współpracy z Grupą LACROIX. Wiąże się to z zaspokojeniem zapotrzebowania naszych klientów na usługi w zakresie produkcji elektroniki w Europie, a także wykorzystaniem ich siły w projektowaniu i rozwijaniu produktów - powiedział John Sammut, prezes i dyrektor generalny firmy Firstronic LLC
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 04 2020 10:54 V18.6.10-2