reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayGeralt Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2017

Bosch planuje zatrudnić na świecie ponad 20 000 osób

Bosch planuje zatrudnić w tym roku około 20 000 specjalistów i managerów w działach technicznych i handlowych. Obecnie niemal co drugi wakat w firmie Bosch jest powiązany tematycznie z obszarem oprogramowania.
Dla potrzeb rozwiązań związanych z internetem rzeczy, takich jak zintegrowane z linie produkcyjne czy zintegrowane rolnictwo, koncern technologiczno-usługowy połączy swój know-how w dziedzinie sprzętu i oprogramowania. – Zintegrowane w sieci rozwiązania są lokomotywą rynku pracy. Duże szanse mają zwłaszcza doświadczeni pracownicy z wiedzą w dziedzinie oprogramowania – konstruktor maszyn oraz inżynier oprogramowania. Rozwiązania zintegrowane charakteryzują się dużym stopniem złożoności. Dlatego wspieramy wiedzę i kreatywność naszych pracowników poprzez podnoszenie kwalifikacji, elastyczne modele pracy, ale także mieszane zespoły - mówi Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych spółki Robert Bosch GmbH.

Ogólnoświatowy wzrost zatrudnienia będzie widoczny również w spółce Robert Bosch w Polsce. W 2017 roku planowane jest zatrudnienie ponad 100 specjalistów, w większości do działu IT. Warszawskie Centrum Kompetencyjne IT jest jednym z 4 miejsc na świecie, gdzie powstaje innowacyjne oprogramowanie dla przedsięwzięć biznesowych i przemysłu Boscha. Dlatego oprócz programistów rekrutowani będą również konsultanci systemów klasy ERP, analitycy i menadżerowie. Centrum Kompetencyjne IT w Warszawie jest centrum kompetencji w obszarze internetu rzeczy (IoT), cyberbezpieczeństwa, aplikacji webowych i systemów SAP, oprogramowania inżynierskiego oraz wsparcia IT. W ten sposób polscy eksperci IT przyczyniają się do powstawania flagowych produktów i usług firmy Bosch.

Oprogramowanie – mózg produktu

Już dziś około 20 000 konstruktorów w Bosch zajmuje się oprogramowaniem. Duy Nguyen-Tuong jest jednym z nich. Pracuje w Bosch Center for Artificial Intelligence i uczy rzeczy, jak mają się uczyć. – Fascynuje mnie wykorzystanie czegoś tak abstrakcyjnego, jak sztuczna inteligencja, do zaoferowania klientom konkretnych korzyści – mówi Nguyen o motywach swojej pracy. Prowadzi on badania w dziedzinie uczenia maszynowego, które jest główną technologią w obszarze sztucznej inteligencji. Dzięki sztucznej inteligencji zautomatyzowane samochody mogą na przykład właściwie i bezpiecznie reagować w nieznanych sobie sytuacjach, ponieważ potrafią rozpoznać, co dzieje się w otoczeniu. – Najciekawszym aspektem jest dla mnie bliski kontakt z konstruktorami produktów. Możemy od razu zastosować wyniki prowadzonych przez nas badań w rzeczywistych systemach i zobaczyć, jak one działają. Tak bezpośredni feedback jest czymś rzadko spotykanym w pracy inżyniera oprogramowania.

Źródło: Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1