reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2017

Hella wybuduje fabrykę na Litwie

Hella KGaA Hueck & Co. zamierza zwiększyć moce produkcyjne w Europie ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na komponenty elektroniczne firmy.
Nowa fabryka powstanie w regionie Kaunas. Nakłady na pierwszą fazę inwestycji mają sięgnąć 30 mln EUR, a otwarcie zakładu zaplanowano na połowę 2018 roku.

- Elektronika to kluczowy element naszej strategii, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę główne trendy w motoryzacji, czyli autonomiczną jazdę czy cyfryzację - mówi dr Rolf Breidenbach, CEO Hella. - Spodziewamy się zwiększenia popytu na nasze rozwiązania i dlatego zadecydowaliśmy o uruchomieniu nowego zakładu na Litwie – dodaje.

Fabryka firmy Hella po ukończeniu pierwszego etapu inwestycji będzie miała 7 tys. m kw. powierzchni i będą w niej wytwarzane przede wszystkim sensory, aktuatory i moduły sterujące dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma zamierza początkowo zatrudnić około 250 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1