reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2017

LUG wybuduje fabrykę w Argentynie

Grupa Kapitałowa LUG SA poinformowała o zawarciu umowy z Parkiem Przemysłowym w Argentynie na budowę fabryki, w której będą produkowane oprawy oświetleniowe LUG.
Fabryka w Argentynie

10 kwietnia bieżącego roku LUG SA zawarł umowę z Parque Industrial Posadas S.A.P.E.M. ("PIP SAPEM"), której przedmiotem jest budowa w Prowincji Misiones w Argentynie przez PIP SAPEM budynku przemysłowego o powierzchni około 1 600 m2. W budynku powstanie fabryka oświetlenia LED, a LUG będzie wyłącznym użytkownikiem budynku oraz działek o powierzchni 7 885 m2 przez okres trzech lat.

- Cieszę się, że zapowiadana przez nas inwestycja rozpocznie się. W ciągu kilku dni „przysłowiowa łopata” zostanie wbita w ziemię i rozpocznie się budowa, której planowane zakończenie powinno nastąpić nie później niż w terminie 10 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.
LUG będzie ponosił koszty związane z użytkowaniem nieruchomości, w tym utrzymaniem budynku przemysłowego, a po upływie 3-letniego okresu użytkowania zobowiązał się do nabycia nieruchomości wraz z budynkiem za cenę wynoszącą wraz z podatkiem odpowiednio 1 500 000 euro za budynek oraz 65 708 euro za działki. Umowa zapewnia także firmie rezerwację dwóch przylegających do budynku przemysłowego działek o łącznej powierzchni 8 170 m2 na okres czterech lat, celem ich potencjalnego wykorzystania na potrzeby rozbudowy zakładu. Budynek został bowiem zaprojektowany w sposób modułowy, co pozwala na dalszą rozbudowę wraz z rozwojem biznesu LUG na rynkach Ameryki Południowej.

- Budowa fabryki w Argentynie to bardzo atrakcyjna inwestycja, która pozostawia nam dużą swobodę przyszłego rozwoju w tamtej części świata. Jednocześnie wszelkie decyzje w sferze zwiększenia naszego udziału możemy odłożyć na kilka lat, co pozwoli nam lepiej zarządzać ryzykiem – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski.

LUG SA zamierza dokonać cesji niniejszej umowy na rzecz spółki LUG Argentina, która znajduje się
w fazie powoływania.

Rozbudowa w Nowym Kisielinie

W marcu zarząd LUG podjął także decyzję o rozbudowie centrum badawczo-produkcyjnego w Nowym Kisielinie. Centrum powstało niecałe dwa lata temu, jako drugi zakład firmy, w całości dedykowany technologii LED. Nowa hala produkcyjno-magazynowa zwiększy powierzchnię zakładu o 1 500 m2.

- Rozpoczynając budowę centrum badawczo-produkcyjnego w 2015 roku byliśmy gotowi na jego rozbudowę w niedługim czasie. Dzięki temu już w pierwotnym projekcie uwzględniliśmy wiele dodatkowych możliwości, które dziś ułatwią nam rozbudowę i pozwolą zoptymalizować koszty inwestycji – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski i dodaje - Chcemy nieustannie się rozwijać, a to wymaga wychodzenia naprzeciw potrzebom naszych partnerów biznesowych. Skoro potencjał naszego portfela zamówień dynamicznie wzrasta, to reagujemy i dostosowujemy się do sytuacji. Elastyczność, szybkość reakcji i możliwość kreowania spersonalizowanych rozwiązań stanowią o naszej przewadze konkurencyjnej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2017 roku, a jej całkowity koszt oszacowano na 2 330 000 PLN netto.

Źródło: LUG

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1