reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2017

LUG wybuduje fabrykę w Argentynie

Grupa Kapitałowa LUG SA poinformowała o zawarciu umowy z Parkiem Przemysłowym w Argentynie na budowę fabryki, w której będą produkowane oprawy oświetleniowe LUG.

Fabryka w Argentynie 10 kwietnia bieżącego roku LUG SA zawarł umowę z Parque Industrial Posadas S.A.P.E.M. ("PIP SAPEM"), której przedmiotem jest budowa w Prowincji Misiones w Argentynie przez PIP SAPEM budynku przemysłowego o powierzchni około 1 600 m2. W budynku powstanie fabryka oświetlenia LED, a LUG będzie wyłącznym użytkownikiem budynku oraz działek o powierzchni 7 885 m2 przez okres trzech lat.
- Cieszę się, że zapowiadana przez nas inwestycja rozpocznie się. W ciągu kilku dni „przysłowiowa łopata” zostanie wbita w ziemię i rozpocznie się budowa, której planowane zakończenie powinno nastąpić nie później niż w terminie 10 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.
LUG będzie ponosił koszty związane z użytkowaniem nieruchomości, w tym utrzymaniem budynku przemysłowego, a po upływie 3-letniego okresu użytkowania zobowiązał się do nabycia nieruchomości wraz z budynkiem za cenę wynoszącą wraz z podatkiem odpowiednio 1 500 000 euro za budynek oraz 65 708 euro za działki. Umowa zapewnia także firmie rezerwację dwóch przylegających do budynku przemysłowego działek o łącznej powierzchni 8 170 m2 na okres czterech lat, celem ich potencjalnego wykorzystania na potrzeby rozbudowy zakładu. Budynek został bowiem zaprojektowany w sposób modułowy, co pozwala na dalszą rozbudowę wraz z rozwojem biznesu LUG na rynkach Ameryki Południowej. - Budowa fabryki w Argentynie to bardzo atrakcyjna inwestycja, która pozostawia nam dużą swobodę przyszłego rozwoju w tamtej części świata. Jednocześnie wszelkie decyzje w sferze zwiększenia naszego udziału możemy odłożyć na kilka lat, co pozwoli nam lepiej zarządzać ryzykiem – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski. LUG SA zamierza dokonać cesji niniejszej umowy na rzecz spółki LUG Argentina, która znajduje się w fazie powoływania. Rozbudowa w Nowym Kisielinie W marcu zarząd LUG podjął także decyzję o rozbudowie centrum badawczo-produkcyjnego w Nowym Kisielinie. Centrum powstało niecałe dwa lata temu, jako drugi zakład firmy, w całości dedykowany technologii LED. Nowa hala produkcyjno-magazynowa zwiększy powierzchnię zakładu o 1 500 m2. - Rozpoczynając budowę centrum badawczo-produkcyjnego w 2015 roku byliśmy gotowi na jego rozbudowę w niedługim czasie. Dzięki temu już w pierwotnym projekcie uwzględniliśmy wiele dodatkowych możliwości, które dziś ułatwią nam rozbudowę i pozwolą zoptymalizować koszty inwestycji – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski i dodaje - Chcemy nieustannie się rozwijać, a to wymaga wychodzenia naprzeciw potrzebom naszych partnerów biznesowych. Skoro potencjał naszego portfela zamówień dynamicznie wzrasta, to reagujemy i dostosowujemy się do sytuacji. Elastyczność, szybkość reakcji i możliwość kreowania spersonalizowanych rozwiązań stanowią o naszej przewadze konkurencyjnej. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2017 roku, a jej całkowity koszt oszacowano na 2 330 000 PLN netto. Źródło: LUG
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 27 2020 12:33 V18.4.17-2