reklama
reklama
© evgenydn dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

TOP 10 firm EMS

W 2016 roku łączne przychody 50 największych firm EMS wyniosły 270 mld USD, czyli o 3 mld mniej niż w roku 2015 – raportuje Manufacturing Market Insider.

Ranking największych światowych firm świadczących usługi EMS, opublikowany przez Manufactuing Market Insider, został opracowany na podstawie przychodów firm za 2016 rok. Łączne przychody 50 największych firm EMS na świecie spadły o 1% w porównaniu z rokiem poprzednim. Główną przyczyną tego spadku były kiepskie wyniki największych graczy w tej branży: Foxconn i Pegatron. Jeśli jednak nie weźmie się tych dwóch firm pod uwagę, to łączne przychody pozostałych 48 przedsiębiorstw wzrosły o 1,5%. Z najnowszego rankingu wypadły trzy firmy: Topscom, Kitron oraz TT Electronics. Na ich miejscu pojawiły się natomiast Sparton, Alpha Networks i PRIME BASE MMI: Ranking największych firm EMS 2016
  1. Hon Hai Precision Industry (Foxconn ) — New Taipei, Tajwan
  2. Pegatron — Taipei, Tajwan
  3. Flex — Singapur
  4. Jabil — St. Petersburg, FL
  5. Sanmina — San Jose, CA
  6. Celestica — Toronto, Kanada
  7. Wistron — Taoyuan, Tajwan
  8. New Kinpo Group — New Taipei, Tajwan
  9. Plexus — Neenah, WI
  10. Benchmark Electronics — Angleton, TX
----- Ranking największych firm świadczących usługi EMS opublikowany przez Manufactuing Market Insider został opracowany na podstawie przychodów firm za 2015 rok. Więcej informacji na: Manufacturing Market Insider.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2