reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 03 kwietnia 2017

Apple rezygnuje z GPU Imagination Technologies

Apple poinformowało, że w ciągu 15 do 24 miesięcy zrezygnuje z korzystania z technologii Imagination na rzecz własnych rozwiązań.
Apple od wielu lat korzystało z technologii oraz praw własności intelektualnej (IP) firmy Imagination Technologies, której rozwiązania stosowane są w procesorach graficznych różnych produktów Apple’a: smartfonach, tabletach, iPodach czy smartwatchach. Apple poinformowało, że pracuje nad stworzeniem niezależnych rozwiązań, aby zyskać lepszą kontrolę nad swoimi produktami oraz zmniejszyć w przyszłości zależność od technologii firmy Imagination.

Imagination jest jednak sceptyczne, czy Apple uda się opracować nowe rozwiązania, bez korzystania z ich IP. Apple nie przedstawiło żadnych dowodów na poparcie twierdzenia, że technologie Imagination nie będą mu już potrzebne. Imagination poprosiło o takie dowody, a Apple odmówiło ich dostarczenia. Co więcej, Imagination podkreśla, że niezwykle trudno będzie zaprojektować od zera zupełnie nową architekturę GPU bez łamania praw własności intelektualnej i naruszania patentów Imagination.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1