reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 04 kwietnia 2017

Startberry: nowa inicjatywa EY, Senfino oraz Microsoftu w Polsce

W wyniku partnerstwa trzech firm – EY, Senfino oraz Microsoftu, już w lipcu 2017 roku uruchomiona zostanie nowa inicjatywa, której celem będzie wspieranie młodych spółek do wejścia na rynek.
Decyzję ogłoszono w zeszłym tygodniu. Wspólna inicjatywa Senfino, EY i Microsoft umożliwi zaproponowanie rozwijającym się projektom startupowym kompletnej oferty wsparcia, zarówno technologicznego jak i biznesowego. Obok inspirującej przestrzeni do pracy, młode spółki działające w ramach Startberry będą miały dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań chmurowych Microsoft, wiedzy technicznej, usług konsultingowych oferowanych przez EY oraz mentoringu i wsparcia Senfino. Startberry ma stanowić centrum wymiany wiedzy oraz miejsce spotkań społeczności startupów, developerów i przedsiębiorców. Dodatkowo w ramach programu młode firmy będą mogły brać udział w licznych warsztatach i spotkaniach doradczych w zakresie wykorzystania technologii Microsoft. Da to szansę młodym firmom na dostęp do wiedzy, najnowszej technologii, ekspertów z różnych dziedzin oraz inspiracji w oparciu o projekty z całego świata. Startberry otworzy również projektom startupowym dostęp do szerszej bazy klientów w Polsce i za granicą.

- Startupy odgrywają ważną rolę w stymulowaniu cyfrowej transformacji w Polsce – powiedział Satya Nadella, CEO Microsoft. - Poprzez to partnerstwo chcemy umożliwić każdemu polskiemu startupowi dostęp do zasobów, platformy technologicznej i ekspertów technicznych, co pomoże im w budowie cyfrowych kompetencji, ekspansji na nowe rynki i chwytaniu szans biznesowych.

Startberry to również fizyczna przestrzeń współpracy oraz wzajemnej inspiracji, w sumie 650 m kw. przestrzeni w Warszawie, przy ul. Grochowskiej 306. Za przygotowanie i zarządzanie Startberry odpowiedzialne będzie Senfino. Pracownicy firmy będą na co dzień dzielić się swoimi doświadczeniami z przedstawicielami startupów, działając w jednej przestrzeni biurowej. Senfino to dynamicznie rozwijający się software house, który wyrósł z Microsoft Imagine Cup, konkursu skierowanego do młodych przedsiębiorców i pasjonatów technologii. Po zaledwie 6 latach od udziału w konkursie Senfino zatrudnia ponad 30 osób. Firma uruchomiła także w 2016 roku spółkę zależną w Nowym Jorku.

Z kolei EY zapewni młodym przedsiębiorcom wsparcie prawne oraz doradztwo w zakresie zarządzania finansami i sprzedażą.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na istotność projektu dla rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej. - Polska w perspektywie kilku lat ma ambicje stać się europejskim hubem nowych technologii. Taki potencjał w naszej młodej gospodarce widzimy nie tylko my, ale widzą też światowi eksperci. Skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej będzie możliwe tylko wówczas, gdy polskie firmy w pełni rozwiną swój potencjał innowacyjny oraz zdolność do kreowania nowych i przełomowych modeli biznesowych, produktów i usług. Mamy w Polsce fantastycznych absolwentów uczelni technicznych, mamy zorientowaną na wysokie technologie rządową strategię rozwoju, mamy wreszcie polskie startupy coraz śmielej podbijające rynki zagraniczne. Cieszymy się, że dostrzegają to tacy znaczący rynkowi gracze jak twórcy inicjatywy Startberry. To miejsce, gdzie będą mogły kiełkować młode, lokalne firmy, które już wkrótce dorównają sukcesowi światowych marek. Dzięki zaangażowaniu wszystkich partnerów, zarówno po stronie rządowej, jak i biznesowej, młody polski biznes zyskuje wsparcie w drodze na szczyt – zaznaczył.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1