reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 kwietnia 2017

Prototyp skrytkomatu już gotowy

Parcel Technik z Grupy Midven zakończył budowę kołowego prototypu skrytkomatu i stara się o dofinansowanie prac badawczych na kwotę ponad 8 mln PLN.

- Właśnie zakończyliśmy budowę prototypu kołowego skrytkomatu, co pozwoli nam rozpocząć testy usługi związanej z zamawianiem przez klientów podstawiania naszych maszyn w dowolnie wybrane miejsce. Celem naszej firmy jest budowa sieci, dzięki której koszty dystrybucji przesyłek znacznie zmaleją, co umożliwi m.in. tańsze, łatwiejsze i szybsze dostawy paczek z Azji lub USA. Dzięki umieszczeniu sktytkomatów na przyczepie samochodowej, możemy szybko i skutecznie zbudować swoją sieć na kolejnych rynkach, gdyż można pominąć kosztowny i czasochłonny proces poszukiwania dogodnych lokalizacji – mówi Rafał Markiewicz, prezes Parcel Technik SA.
Spółka Parcel Technik, wchodząca w skład notowanej na rynku NewConnect Midven SA, zakończyła budowę prototypu skrytkomatu kołowego. Jednocześnie w ramach prowadzonych prac badawczo-rozwojowych, spółka złożyła 5 wniosków o dofinansowanie na kwotę 8,7 mln PLN. Spółka liczy również, że uda się jej otrzymać środki w ramach kolejnej edycji konkursu „4 Stock” w związku z planowaną emisją akcji i przeniesieniem notowań z NewConnect na GPW.
Skrytkomaty pojawią się przed kilkoma ośrodkami studenckimi i biurowcami dużych firm technologicznych. Do skrytkomatów będzie można zamawiać paczki z Chin a także z USA z gwarantowanym terminem dostawy 14 dni. Obecnie na przesyłkę zamawianą poprzez coraz popularniejszy w Polsce serwis AliExpress, często trzeba czekać ponad 30 dni. - Parcel Technik, w którego rozwój zaangażowało się Midven, to perspektywiczny projekt, który może odnieść międzynarodowy sukces. Efekty programu pilotażowego, jaki jest realizowany w Izraelu pozwalają nam patrzeć z optymizmem na rozwój spółki, która powinna w tym roku pojawić się na kolejnych rynkach ze swoimi maszynami – dodaje Andrzej Zając, prezes Midven SA. Program w Izraelu jest realizowany przy współpracy z firmą Excelot, która obsługuje przesyłki cross border z Chin do Izraela. Klienci w Izraelu już mogą robić zakupy min. na chińskich portalach Alibaba, Deal Extreme czy ChinaBuy i zamawiać produkty bezpośrednio do skrytkomatów wyprodukowanych przez Parcel Technik. Spółka planuje zacieśnić współpracę z Exelot.com, co powinno zaowocować budową sieci obejmującej swoim zasięgiem cały kraj. Segment przesyłek międzynarodowych (cross border) ma obecnie największą dynamikę wzrostu. Wg raportu PwC rośnie on w Polsce o 18% rocznie, zaś wg. opracowania Niemieckiej Izby Handlu Internetowego (BEVH) rynek przesyłek międzynarodowych rośnie w tempie aż 20% r/r. Maszyny wdrażane przez Parcel Technik zapewniają wydawanie i przyjmowanie przesyłek za pomocą systemu zamków szyfrowych. Cechą charakterystyczną jest możliwość pracy urządzeń, bez konieczności zasilania z zewnętrznych źródeł energii pochodzącej np. z sieci elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenia mogą zostać zainstalowane w dowolnych miejscach, spełniających ogólne warunki bezpieczeństwa przechowywania przesyłek, niezależnie od istniejącej infrastruktury sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, co znacznie ułatwia budowę sieci. Każde z urządzeń do przechowywania przesyłek zbudowane jest z kilku modułów umożliwiających dostosowanie wielkości skrytkomatu do zmieniającego się zapotrzebowania w danej lokalizacji. Maszyny są wyposażone w drzwiczki, mechaniczny zamek szyfrowy oraz unikatowy znacznik w postaci kodu kreskowego, QR kodu lub TAG NFC. Poszczególne moduły można lokować bez użycia specjalistycznego sprzętu i docelowo będą występować w kilku wariantach funkcjonalnych. System obsługuje aplikacja która zapewnia przesyłanie informacji na telefony listonoszy oraz komunikację sms-ową i mailową z użytkownikami – odbiorcami przesyłek. Źródło: Midven
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-1