reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 27 marca 2017

Oto najlepiej sprzedające się smartfony w 2016 roku

Jeśli chodzi o liczbę sprzedanych urządzeń na pierwszym miejscu uplasował sie iPhone 6s firmy Apple – raportuje IHS Markit.
Jeśli pod uwagę weźmiemy tylko czwarty kwartał 2016 roku, bestsellerem był iPhone 7, a zaraz za nim plasował się iPhone 7 Plus – informuje firma IHS Markit Smartphone Shipment Database, która śledzi kwartalne wyniki sprzedaży ponad 350 modeli smartfonów. Na liście najlepiej sprzedających się urządzeń w 2016 roku znalazł się też inny model Apple, czyli iPhone 6s Plus.

Piąty w zestawieniu jest Samsung Galaxy S7 Edge, na dziewiątej pozycji natomiast jest Galaxy S7. Łącznie na liście TOP 10 znajduje się aż 5 urządzeń marki Samsung.

Co ciekawe, trzeci największy dostawca smartfonów, czyli Huawei, nie ma żadnego urządzenia w rankingu 10 najpopularniejszych smartfonów 2016 roku. Na liście znalazł się za to inny chiński dostawca, OPPO, z modelem A53. OPPO w zeszłym roku odnotował 109% wzrost sprzedaży smartfonów.Źródło: © IHS Markit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1