reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 27 marca 2017

Oto najlepiej sprzedające się smartfony w 2016 roku

Jeśli chodzi o liczbę sprzedanych urządzeń na pierwszym miejscu uplasował sie iPhone 6s firmy Apple – raportuje IHS Markit.
Jeśli pod uwagę weźmiemy tylko czwarty kwartał 2016 roku, bestsellerem był iPhone 7, a zaraz za nim plasował się iPhone 7 Plus – informuje firma IHS Markit Smartphone Shipment Database, która śledzi kwartalne wyniki sprzedaży ponad 350 modeli smartfonów. Na liście najlepiej sprzedających się urządzeń w 2016 roku znalazł się też inny model Apple, czyli iPhone 6s Plus.

Piąty w zestawieniu jest Samsung Galaxy S7 Edge, na dziewiątej pozycji natomiast jest Galaxy S7. Łącznie na liście TOP 10 znajduje się aż 5 urządzeń marki Samsung.

Co ciekawe, trzeci największy dostawca smartfonów, czyli Huawei, nie ma żadnego urządzenia w rankingu 10 najpopularniejszych smartfonów 2016 roku. Na liście znalazł się za to inny chiński dostawca, OPPO, z modelem A53. OPPO w zeszłym roku odnotował 109% wzrost sprzedaży smartfonów.Źródło: © IHS Markit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1