reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayQumono Przemysł elektroniczny | 16 marca 2017

Preh rozwija działalność w Rumunii

Niemiecka firma motoryzacyjna będzie rozwijać innowacyjne rozwiązania elektroniczne systemów kontroli pracujących wewnątrz pojazdów w rumuńskim mieście Jassy.
Preh już od 2009 roku w rumuńskim Braszowie produkuje i rozwija przełączniki do kierownic wielofunkcyjnych i systemy kontroli klimatyzacji przeznaczone dla znanych firm motoryzacyjnych. Firma zatrudnia tam około 1000 osób i jest to największa fabryka grupy, która nie znajduje się w Niemczech. Na całym świecie w Preh pracuje około 7000 osób.

Działalność nowego ośrodka rozwojowego ma się rozpocząć w kwietniu 2017 roku. W siedzibie w Jassy ma pracować około 60 inżynierów. Docelowo 40 z nich będzie się zajmowało rozwojem oprogramowania, 10 – testowaniem, a kolejne 10 osób będzie pracowało nad hardwarem. Jak zapowiada Jochen Ehrenberg, CTO firmy Preh, firma będzie ściśle współpracować ze środowiskiem naukowym, szczególnie że Jassy jest miastem uniwersyteckim. Preh zamierza też w Jassy pracować nad rozwiązaniami przeznaczonymi do obszaru autonomicznej jazdy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1