reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 marca 2017

Flex i Savari stworzą rozwiązania łączności dla samochodów

W ramach rozszerzonego partnerstwa firmy Flex i Savari zamierzają wspólnie pracować nad rozwiązaniami dla podłączonych do sieci samochodów, aby poprawić bezpieczeństwo i wydajność transportu.
Savari to forma specjalizująca się w bezpiecznych technologiach łączności V2X (Vehicle-to-Everything). Technologie V2X umożliwiają komunikację pomiędzy pojazdem a dowolnym obiektem, który ma na niego wpływ, czyli innymi pojazdami (Vehicle-to-Vehicle, V2V), infrastrukturą (Vehicle-to-Infrastructure, V2I), czy nawet pieszymi (Vehicle-to-Pedestrian, Vehicle-to-Phone, V2P).

- Każdego roku na świecie zdarza się 1,25 mln śmiertelnych wypadków. Tylko w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych w wypadkach drogowych zginęło ponad 35 tys. osób. Wierzymy, że sposobem na zmniejszenie tych tragicznych statystyk jest łączność pomiędzy pojazdami, która stanowi główny obszar współpracy z Savari – mówi Chris Obey, prezes działu Automotive w firmie Flex. - Przez ostatnich kilka lat pracowaliśmy z Savari nad projektami hardware’owymi oraz produkcją na małą skalę. Obecnie rozszerzamy nasze partnerstwo, włączając w to rozwój i testowanie infrastruktury dla inteligentnych miast oraz nowe rozwiązania łączności dla pojazdów. Jest to element strategii Flex, zakładającej skoncentrowanie się na połączonych i autonomicznych pojazdach – dodaje Obey.

- Technologia V2X ma olbrzymi potencjał i może wpłynąć na poprawę zarówno bezpieczeństwa, jak i wydajności transportu w miastach i na autostradach. Dzięki partnerstwu z globalną firmą Flex przyspieszymy tempo rozwoju w tym obszarze. – komentuje Ravi Puvvala, CEO Savari.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2