reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 marca 2017

Qualcomm zainwestuje w Brazylii

Gigant w branży półprzewodników utworzył spółkę joint venture z rządem Brazylii i zamierza uruchomić zakład produkcyjny układów scalonych w tym kraju.
Członkiem konsorcjum jest też producent półprzewodników ASE Group. Porozumienie o współpracy zostało podpisane przez firmy oraz bank Brazilian Social Economic Development Bank (BNDES). Wartość planowanej inwestycji może wynieść 200 mln USD.

Nowy zakład produkcyjny ma być zlokalizowany w stanie São Paulo, w rejonie hubu technologicznego Campias, gdzie swoje siedziby mają takie firmy, jak Samsung i Lenovo. Fabryka ma produkować układy półprzewodnikowe o wysokim stopniu złożoności. Na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących rozpoczęcia inwestycji ani uruchomienia produkcji w nowej fabryce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1