reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© verticalarray dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 marca 2017

"Made by Nokia" w Polsce

"To w Polsce znajduje się europejskie serce i mózg przemysłu przyszłości Made by Nokia" - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, który rozmawiał wczoraj z CEO Nokii o rozwoju ICT.
Prezes i CEO Nokii Rajeev Suri oraz wicepremier Mateusz Morawiecki rozmawiali w środę odalszym zaangażowaniu Nokii w rozwój polskiego sektora teleinformatycznego (ICT).

- Zatrudniając ponad 4 600 pracowników Nokia jest największym inwestorem w branży ICTw Polsce, a ulokowane tu centra badawczo-rozwojowe są ważnym filarem strategii R&D globalnej firmy. Ponad 3 500 specjalistów R&D w Polsce tworzy nowe technologie pozwalające rozwijać możliwości "połączonego świata". Abu wspierać ambicje Polski w obszarze ICT, dzielimy się naszymi doświadczeniami i dostarczamy zaawansowane technologie operatorom telekomunikacyjnym, przedsiębiorstwom i jednostkom sektora publicznego, np. sieci bezpieczeństwa publicznego, dostęp szerokopasmowy, czy też systemy komunikacji kolejowej - powiedział Rajeev Suri, prezes i CEO Nokii.

- Polsce bardzo zależy na współpracy z inwestorami zagranicznymi, którzy rozwijają nowe technologie w perspektywicznych branżach. Nokia to marka, do której Polacy mają szczególny sentyment, a Nokia dziś to przede wszystkim kreator technologii i infrastruktury telekomunikacyjnej przyszłości. To w Polsce znajduje się europejskie serce i mózg przemysłu przyszłości Made by Nokia, które już dygitalizują takie sektory jak kolej, bezpieczeństwo, czy rozwijają internet rzeczy. Każdy inwestor, który ma ambicje zmieniać światową gospodarkę przy pomocy najnowocześniejszych rozwiązań i tworzący miejsca dla najwyższej klasy specjalistów, może liczyć na przychylność polskiego rządu – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów.

Wicepremier Morawiecki podkreślił też, że obecnie żadna gospodarka nie jest w stanie szybko rozwijać się dzięki prostemu podnoszeniu konkurencyjności. Kluczem do sukcesu jest innowacyjność oraz cyfryzacja. - Dlatego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rząd kładzie szczególny nacisk na badania i rozwój oraz komercjalizację wyników tych prac. Celem polityki Ministerstwa Rozwoju jest wzmocnienie współpracy biznesu z nauką i przekonanie przedsiębiorców, aby inwestowali w badania i nowe technologie. Działalność Nokii w Polsce potwierdzają, że jest to możliwe i korzystne dla każdej ze stron - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2