reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 07 marca 2017

Mabuchi Motor już w strefie

Na terenie Krakowskiej SSE powstanie zakład produkcyjny japońskiej firmy motoryzacyjnej. Wartość pierwszego etapu inwestycji wyniesie 113 mln PLN.
Krakowski Park Technologiczny wydał zezwolenie na działalność w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Mabuchi Motor Poland sp. z o.o., spółce powołanej przez japoński koncern Mabuchi Motor dla potrzeb inwestycji w Polsce. Jest to równocześnie pierwsza inwestycja tej firmy w Europie.

W ramach zezwolenia Mabuchi zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 113 mln PLN oraz utworzenie 253 nowych miejsc pracy. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy – jest to pierwszy etap inwestycji. Docelowo firma zamierza zainwestować w Bochni ok. 360 mln PLN. W efekcie inwestycji powstanie nowy zakład produkcyjny wytwarzający części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym części do silników elektrycznych i spalinowych, elementy elektroniczne, wyposażenie elektryczne i elektroniczne do pojazdów silnikowych, łożyska, koła zębate i elementy napędowe.

Źródło: KPT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1