reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Xiaomi Przemysł elektroniczny | 02 marca 2017

Xiaomi zaprezentował smartfon z własnym procesorem

Chi ński gigant wypuścił właśnie na rynek smartfon Mi 5c, w którym zamontowany jest procesor wyprodukowany przez należącą do Xiaomi spółkę Beijing Pinecone Electronics.

Procesor Surge 1 ma pomóc Xiaomi uniezależnić się od dostawców układów scalonych, takich jak Qualcomm i przede wszystkim obniżyć koszty. Surge 1 to ośmiordzeniowy (Cortex A53), 64-bitowy procesor, z maksymalnym taktowaniem 2,2 GHz (dla czterech rdzeni, pozostałe cztery – 1,4 GHz). Układ został wyprodukowany w procesie technologicznym 28 nm HPC+ opracowanym przez TSMC. Xiaomi informuje, że pracowało nad nowym chipem około dwóch lat i że powstały układ jest konkurencyjny w stosunku do odpowiedników Qualcommu. Pełną specyfikację procesora można poznać m.in. oglądając poniższy film:
- Musimy opanować podstawowe technologie w naszej branży i ściśle zintegrować rozwój naszego sprzętu z oprogramowaniem, co w efekcie pozwoli nam produkować lepsze smarttfony – komentuje CEO Xiaomi, Lei Jun. Pomysł Xiaomi, by produkować własne chipy, wpisuje się w ogólną strategię Chin zakładającą wzmacnianie pozycji tego kraju jako projektanta i producenta układów scalonych.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1