reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 lutego 2017

ARM dostarczy bilion chipów IoT w ciągu 20 lat

Za 30 lat komputery będą inteligentniejsze niż ludzie – mówił prezes SoftBanku podczas MWC 2017. Masayoshi Son wyjaśniał także, dlaczego wydał ponad 30 mld USD na zakup ARM.
Szef SoftBanku, Masayoshi Son, przemawiał podczas trwających właśnie w Barcelonie targów Mobile World Congress. Son podkreślił, że ARM, czyli spółka zależna SoftBanku, dostarczy nawet bilion układów scalonych przeznaczonych do aplikacji internetu rzeczy (IoT) w ciągu następnych 20 lat – powiedział prezes i CEO japońskiej firmy. Chipy ARM znajdą zastosowanie w samochodach, telewizorach, czy nawet butach. Son podkreślał niezwykle szybki rozwój w dziedzinie komputerów i sztucznej inteligencji. Według Masayoshi Sona, w ciągu trzech dekad iloraz inteligencji komputera będzie wynosił 10 000, podczas gdy średnia dla człowieka wynosi 100. - Właśnie dlatego zainwestowałem 32 mld USD w przejęcie ARM – powiedział Son.

Wizja przyszłości według szefa SoftBanku zakłada również powstanie do 2040 roku armii 10 mld inteligentnych robotów, które mają ułatwiać ludzkie życie. Ale rozwój technologiczny nie jest pozbawiony ryzyka i kwestie cyberbezpieczeństwa powinny być mocno brane pod uwagę. Masayoshi Son stwierdził, że celem ataków hakerskich w 64% będą podłączone do sieci przedmioty. Zwrócił również uwagę na zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji, ale zauważył, że jeśli będziemy korzystali z AI w odpowiedni sposób, może ona być naszym partnerem.

SoftBank w zeszłym roku ogłosił przejęcie projektanta chipów, spółki ARM za 32 mld USD. Japońska firma zainwestowała także np. w start-up OneWeb, który zamierza udostępniać internet dzięki satelitom. SoftBank jest w trakcie tworzenia olbrzymiego funduszu technologicznego Vision Fund, w czym bierze udział także Arabia Saudyjska. Wartość funduszu jest szacowana na 100 mld USD, przez co Masayoshi Son zostanie jednym z największych na świecie inwestorów technologicznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2