reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 28 lutego 2017

ABB zdobywa zamówienia na 70 mln USD dla branży kolejowej

Technologie trakcyjne ABB posłużą operatorom kolejowym w Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech. Zamówienia zostały zaksięgowane w IV kwartale 2016 roku.

- ABB otrzymała zamówienia warte w sumie 70 mln USD od firmy Stadler, szwajcarskiego producenta pociągów, na dostarczenie trzem europejskim operatorom kolejowym najnowocześniejszych trakcyjnych urządzeń zasilających oraz elektrycznych instalacji pokładowych. Dzięki dostawom możliwy będzie bardziej zrównoważony przewóz regionalny i podmiejski na terenach zurbanizowanych dzięki lepszym połączeniom międzymiastowym, mniejszemu przeciążeniu i ograniczonym emisjom – poinformowała firma w komunikacie.
Systemy trakcyjne wraz ze zintegrowanymi systemami zasilania pokładowego i transformatorami trakcyjnymi zostaną zainstalowane w 80 pociągach elektrycznych firmy Stadler, przeznaczonych na podmiejskie i międzymiastowe trasy w Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech. Systemy trakcyjne przekształcają elektryczność z napowietrznych linii energetycznych do poziomów napięcia odpowiednich dla silników trakcyjnych i zapewniają pokładowym systemom potrzebne zasilanie.
– ABB od samego początku jest kluczowym partnerem dla sektora kolejowego. Bez innowacyjnych technologii ABB, przełomowe osiągnięcia w rozwoju trakcji i infrastruktury kolejowej byłyby niemożliwe – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer. Przekształtniki trakcyjne i transformatory trakcyjne ABB zostaną zainstalowane w pociągach najnowszej generacji FLIRT (Fast Light Innovative Regional Train), produkowanych na potrzeby szwajcarskiego operatora kolejowego Schweizerische Südostbahn (SOB). 11 nowych zespołów trakcyjnych będzie eksploatowanych na popularnej trasie Voralpen-Express, łączącej St. Gallen i Lucernę. Jest to najwygodniejsze połączenie kolejowe łączące środkową i wschodnią część Szwajcarii. Technologia trakcyjna ABB już jest stosowana w istniejących pociągach SOB wyprodukowanych przez Stadlera. W ramach zamówień ABB dostarczy także przekształtniki trakcyjne dla 14 nowych pociągów szwajcarskiego operatora kolejowego Regionalverkehr Bern-Solothurn (RBS) oraz dla 12 pociągów Appenzeller Bahnen (AB). W zakresie dostaw są przekształtniki trakcyjne montowane w dachu wraz ze zintegrowanym zasilaniem urządzeń pokładowych. ABB dostarczy technologię trakcyjną również dla 33 pociągów piętrowych, produkowanych na potrzeby szwedzkiej spółki Mälab, obsługującej podróżnych na zachód od Sztokholmu. Jak podkreśla producent, urządzenia trakcyjne zapewnią lepsze zasilanie oraz zwiększoną niezawodność, zwłaszcza w czasie surowych skandynawskich zim. Dodatkowo przekształtniki trakcyjne ABB z wbudowanymi urządzeniami pomocniczymi, transformatorami oraz ładowarkami akumulatorowymi zasilą 10 pociągów FLIRT nowej generacji przeznaczonych dla GYSEV, węgierskiego operatora kolejowego. ABB od wielu lat dostarcza innowacyjne i energooszczędne technologie dla sektora kolejowego, produkuje i serwisuje elementy i podsystemy zarówno dla infrastruktury kolejowej, jak i taboru, wykorzystywane w miejskich i międzymiastowych sieciach kolejowych, a także w kolejach dużych prędkości. Dla swojej globalnej zainstalowanej bazy ABB świadczy również usługi serwisowe przez cały okres eksploatacji, łącznie z konserwacją i retrofitem.
reklama
reklama
January 26 2021 10:57 V18.15.16-2