reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 lutego 2017

W Nowym Kisielinie powstanie Park Technologii Kosmicznych

Inicjatorzy projektu, wśród których jest firma Hertz Systems oraz Uniwersytet Zielonogórski, chcą wspierać rozwój branży kosmicznej w regionie.
Dzięki współpracy Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz firmy Hertz Systems Ltd. sp. z o.o. - rezydenta PNT UZ, w Nowym Kisielinie powstanie Park Technologii Kosmicznych. W koncepcję tworzenia Parku zaangażowane jest także Centrum Badań Kosmosu PAN, które prawdopodobnie wraz z UZ rozpocznie specjalny program studiów doktoranckich w dziedzinie fizyki i technologii kosmicznej.

Pomysłodawcy Parku Technologii Kosmicznych chcą, aby w regionie rozwinęła się branża kosmicznych technologii. Nowoczesne satelity mają być produkowane w oparciu o istniejące specjalistyczne laboratoria PNT UZ, a także niewykluczone jest zbudowanie nowej infrastruktury na ten cel. Na razie nie podano żadnych konkretów dotyczących rozpoczęcia prac związanych z utworzeniem Parku. Zarząd województwa ma przedstawić szczegóły w ciągu najbliższych tygodni.

Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim inicjatywę wspierał generał Mirosław Hermaszewski - jedyny Polak, który odbył podróż w kosmos.

Źródło: Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2