reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 lutego 2017

W Nowym Kisielinie powstanie Park Technologii Kosmicznych

Inicjatorzy projektu, wśród których jest firma Hertz Systems oraz Uniwersytet Zielonogórski, chcą wspierać rozwój branży kosmicznej w regionie.
Dzięki współpracy Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz firmy Hertz Systems Ltd. sp. z o.o. - rezydenta PNT UZ, w Nowym Kisielinie powstanie Park Technologii Kosmicznych. W koncepcję tworzenia Parku zaangażowane jest także Centrum Badań Kosmosu PAN, które prawdopodobnie wraz z UZ rozpocznie specjalny program studiów doktoranckich w dziedzinie fizyki i technologii kosmicznej.

Pomysłodawcy Parku Technologii Kosmicznych chcą, aby w regionie rozwinęła się branża kosmicznych technologii. Nowoczesne satelity mają być produkowane w oparciu o istniejące specjalistyczne laboratoria PNT UZ, a także niewykluczone jest zbudowanie nowej infrastruktury na ten cel. Na razie nie podano żadnych konkretów dotyczących rozpoczęcia prac związanych z utworzeniem Parku. Zarząd województwa ma przedstawić szczegóły w ciągu najbliższych tygodni.

Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim inicjatywę wspierał generał Mirosław Hermaszewski - jedyny Polak, który odbył podróż w kosmos.

Źródło: Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2