reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIxabay Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2017

Globalfoundries rozwija produkcję w USA, Niemczech, Chinach i Singapurze

Plany producenta chipów obejmują inwestycje w istniejące zakłady w USA i Niemczech oraz uruchomienie nowej fabryki w Chengdu i zwiększenie produkcji w Singapurze.
Globalfoundries zapowiedziało zwiększenie mocy produkcyjnych o 20% w zakresie technologii 14 nm FinFET w Fab 8 w Nowym Jorku. Firma zamierza zakończyć tę inwestycję z początkiem 2018 roku. Nowy Jork ma pozostać centrum rozwoju najnowszych technologii, czyli produkcji w 7 nm oraz litografii EUV. Produkcja układów scalonych w 7 nm ma się rozpocząć w drugim kwartale 2018 roku.

Fabryka Fab 1 w Dreźnie ma natomiast zwiększyć produkcję w technologii 22 nm FD SOI, aby sprostać zapotrzebowaniu na chipy w aplikacjach internetu rzeczy, w smartfonach, elektronice dla motoryzacji oraz innych urządzeniach bezprzewodowych zasilanych bateryjnie. Całkowita moc produkcyjna niemieckiego zakładu ma wzrosnąć o 40% do 2020 roku. Drezno nadal będzie centrum rozwoju technologii FDX.

W chińskim Chendgdu ma powstać nowa fabryka 300 nm, która będzie dostarczać układy scalone na szybko rosnący rynek półprzewodników w Chinach. Produkcja przy wykorzystaniu technologii z głównego nurtu rozpocznie się w 2018 roku, a w kolejnym roku zakład ma uruchomić masową produkcję w technologii 22 FDX.

Plany inwestycyjne obejmują także zakład w Singapurze. Globalfoundries zamierza zwiększyć tam moce produkcyjne w technologii 40 nm o 35% oraz umożliwić produkcję na podłożach 180 mm przy wykorzystaniu linii 200 mm.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1