reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 15 lutego 2017

Gartner: 3 mln dronów w 2017 roku

Globalne przychody na rynku dronów wzrosną aż o 34% w 2017 roku i przekroczą 6 mln USE – prognozuje firma analityczna Gartner.
Produkcja bezzałogowców rośnie w szybkim tempie, zarówno tych przeznaczonych do użytku komercyjnego, jak i prywatnego. W 2017 roku produkcja wyniesie niemal 3 mln sztuk, czyli o 39% więcej niż w roku poprzednim. Za tym idzie szybki wzrost wartości globalnego rynku dronów, który w bieżącym roku ma przekroczyć 6 mld USD, a w roku 2020 wyniesie aż 11,2 mld USD.

Prywatni użytkownicy będą kupowali bezzałogowce jako kolejne po smartfonach urządzenia do rozrywki, które będą umożliwiały np. robienie zdjęć z powietrza. Takie drony typowo mają zasięg nie większy niż 5 km, a czas lotu to około 1 godzina przy pułapie nieprzekraczającym 500 m. Ważą do 2 kg i kosztują do 5 tys. USD.

Rynek komercyjny jest znacznie mniejszy, za to z wyraźnie wyższymi średnimi cenami sprzedaży. Garnter przewiduje, że w tym sektorze czeka nas stabilizacja, bo coraz więcej krajów ujednolica prawo lotnicze dotyczące bezzałogowców, a firmy z różnych branż coraz chętniej wykorzystują te urządzenia. Drony dla biznesu mają zazwyczaj dłuższy zasięg i czas lotu oraz dodatkowe sensory i kontrolery lotu ze względów bezpieczeństwa. Są też bardziej wyspecjalizowane pod kątem pełnionych funkcji, np. mapowania, dostarczania przesyłek lub inspekcji obiektów przemysłowych, a ceny różnią się znacznie w zależności od konkretnych wymagań. Zauważalną tendencją jest jednak nakładanie się rynku komercyjnego i prywatnego, ponieważ coraz częściej niedrogie bezzałogowce są używane przez klientów biznesowych.Źródło: © Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1