reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bitron Przemysł elektroniczny | 15 lutego 2017

Nowy zakład Bitronu

W 2016 roku firma Bitron otworzyła drugi zakład w Sosnowcu, w którym realizowana jest produkcja komponentów elektromechanicznych.
Rok 2016 to okres reorganizacji w sosnowieckim Bitronie. Firma zadecydowała, by w istniejącym zakładzie przy ulicy Jedności odbywała się wyłącznie produkcja komponentów elektronicznych. Efektem tego postanowienia było otwarcie drugiego zakładu produkcyjnego i przeniesienie produkcji komponentów elektromechanicznych oraz części wydziału przetwórstwa tworzyw sztucznych do nowej lokalizacji. Nowy zakład znajduje się na ul. Jamesa Watta 6 w Sosnowcu. Powierzchnia produkcyjna elektromechaniki wynosi 9 623 m2, powierzchnia magazynowa to 13 329 m2, a biura zajmują łączną powierzchnię 2 432 m2. W nowej lokalizacji pracuje łącznie 796 osób. Bitron informuje, że wprowadzenie zmian wynikało z dynamicznego rozwoju sektora elektronicznego, w szczególności obszaru związanego z inteligentnymi licznikami energii elektrycznej.

Bitron Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu, jest częścią międzynarodowej korporacji, w skład której wchodzi 13 zakładów produkcyjnych na całym świecie zatrudniających ponad 5000 pracowników. Zakład zlokalizowany w Polsce w Sosnowcu istnieje od 1998 roku i zajmuje się rozwojem oraz produkcją komponentów elektromechanicznych i elektronicznych dla przemysłu AGD, motoryzacji i energetyki. Wśród klientów firmy można wymienić takie tuzy branży AGD, jak B/S/H, Indesit, Whirlpool, LG, GE czy Electrolux, natomiast z branży motoryzacyjnej odbiorcami Bitrona są chociażby Fiat, Denso czy Valeo.

Bitron Poland dysponuje działem R&D, który umożliwia projektowanie i rozwój produktów oferowanych przez firmę. Oferta Bitronu obejmuje realizację projektu od pomysłu po wdrożenie do produkcji seryjnej. Firma ma też własne laboratoria umożliwiające walidację projektu w każdej fazie jego rozwoju.

– W Sosnowcu powstaje również lokalny dział R&D dla Wydziału Elektroniki, a produkowane są zaawansowane technologicznie liczniki energii elektrycznej dla jednego z potentatów na rynku włoskim i hiszpańskim oraz różnego rodzaju karty sterowania (User Interface, Motor control, sterowania dla okapów, pralek, pralko suszarek etc.) – informuje Bitron.

Bitron posiada certyfikaty ISO 9001, ISO TS 16949 (dla branży motoryzacyjnej) oraz spełnia normy środowiskowe ISO 14001, jak również związane z bezpieczeństwem pracy PN-N 18001 i OHSAS 18001.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2