reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2017

Micron przeznaczy 1 mld USD na unowocześnienie produkcji chipów

Micron Technology jeszcze w tym roku zamierza zakończyć modernizację fabryki pamięci DRAM w tajwańskim Taichung.
Już w zeszłym roku amerykański producent chipów przeznaczył 1 mld USD na wyposażenie niezbędne do migracji produkcji z technologii 25 nm na technologię 1x nm w fabryce w Taichung. W tym roku firma zamierza wydać na ten cel drugie tyle. - Rozpoczęliśmy już wytwarzanie układów DRAM w technologii 1x nm. Obecnie rozwijamy produkcję i zamierzamy zakończyć migrację w ciągu tego roku – powiedział dyrektor fabryki K.C. Hsu. Wysyłka komponentów wykonanych w technologii 1x nm ma się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Micron zamierza mocno rozwijać produkcję pamięci DRAM na Tajwanie. Firma chce tam zatrudnić około 1000 osób jeszcze w tym roku i planuje budowę fabryki opakowań układów DRAM, jako element rozwoju łańcucha dostaw.

Także w 2017 roku Micron planuje zakończenie procesu integracji przejętej firmy Inotera Memories. Micron kupił 67% udziałów w Inotera za 4,19 mld USD.

Źródło: Taipei Times

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2