reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Business Wire Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2017

Ford inwestuje w start-up Argo AI

Ford stawia na rozwój autonomicznych pojazdów i w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zainwestować 1 mld USD w technologiczny start-up Argo AI.
Argo AI połączy siły z inżynierami Forda w pracy nad nową platformą software’ową – systemem wirtualnego kierowcy – przeznaczoną do automatycznych samochodów koncernu, które mają być gotowe w 2021 roku. - Inwestycja w Argo AI wzmocni pozycję lidera firmy Ford we wprowadzeniu na rynek autonomicznych samochodów i pozwoli na stworzenie technologii, którą będziemy mogli licencjonować w przyszłości innym podmiotom – czytamy w komunikacie Forda.

Argo AI to spółka założona przez byłych pracowników Google’a i Ubera, która działa w obszarze robotyki i sztucznej inteligencji. CEO firmy jest Brian Salesky, który zajmował się autonomiczną jazdą w koncernie Alphabet, natomiast stanowisko COO zajmuje Peter Rander, który również pracował nad rozwojem tych technologii, ale w firmie Uber. Argo AI będzie zwiększać zatrudnienie, do końca tego roku w firmie ma pracować ponad 200 osób, w tym właśnie inżynierowie Forda. Ford zostanie większościowym udziałowcem w Argo AI, ale firma będzie dysponowała sporą autonomią.

- Następna dekada będzie zdefiniowana przez automatyzację samochodów, a pojazdy autonomiczne będą miały zasadniczy wpływ na społeczeństwo, podobnie jak wprowadzenie linii produkcyjnych Forda około 100 lat temu – powiedział CEO Forda Mark Fields.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2