reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2017

Osram zatrudni 1000 osób w Niemczech

Producent oświetlenia zamierza zatrudnić nawet 1000 osób w fabryce w Ratyzbonie – pisze Reuters powołując się na informacje rzecznika prasowego spółki.
Nowe miejsca pracy mają powstawać od tego roku do roku 2020 i będą tworzone głównie w dziale produkcji oraz badań i rozwoju. Zatrudnienie w niemieckim zakładzie produkującym półprzewodniki wzrośnie prawie o 50%.

Osram spodziewa się mocnego zwiększenia popytu na komponenty na podczerwień stosowane w smartfonach w systemach identyfikacji poprzez skanowanie tęczówki. Obecnie około 50% przychodów firmy pochodzi z rynku motoryzacyjnego, a Osram widzi duży potencjał rozwoju właśnie na rynku smartfonów. Komponenty na podczerwień niemieckiego producenta znalazły się w feralnych Galaxy Note 7 Samsunga i najprawdopodobniej będą montowane w nowym flagowcu koreańskiego koncernu – Galaxy 8, który ma się pojawić na rynku w kwietniu tego roku.

Spółka przewiduje też wzrost zapotrzebowania na komponenty na podczerwień oraz produkty LED wykorzystywane w systemach wspomagania kierowcy.

Osram inwestuje także 1 mld EUR w produkcję komponentów LED, większość z tej kwoty przeznaczona jest na fabrykę LED w Malezji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2