reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© eskymaks dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2017

Technosystem rozszerza ofertę o produkcję szablonów do pasty

Technosystem z Piaseczna pod Warszawą kontynuuje inwestycje rozpoczęte w 2016 roku: w styczniu park maszynowy został uzupełniony o system laserowy LPKF StencilLaser G 6080.
Dzięki inwestycji w laser, firma rozszerzyła ofertę o produkcję szablonów pasty i kleju, realizowaną na blachach renomowanej firmy Datum Alloys. - Decyzja o wyborze tych dwóch dostawców została podjęta po dokładnej analizie i była oparta na doświadczeniu firmy w pracy z szablonami wykonanymi z różnych materiałów i na różnych urządzeniach. Obecny zakupiony model G6080 wraz z pełnym oprzyrządowaniem i konfiguracji stanowi obecnie najnowocześniejszy system wykonywania szablonów do elektroniki w kraju. Precyzja ciecia to aż 2umw polu roboczym 600 na 800 mm – czytamy w komunikacie Technosystem.

Rozszerzenie oferty firmy o produkcję szablonów było jedną z dwóch przyczyn decyzji o tej inwestycji. Drugi powód to potrzeba opracowania rekomendacji przy projektowaniu apertur specjalnych dla druku pasty. Technosystem planuje przeprowadzenie badań nad projektowanymi aperturami i wpływie ich kształtu na jakość druku pasty, a co za tym idzie na jakość montażu powierzchniowego. Jak zauważa firma, bez własnego urządzenia do szablonów, tego typu badania byłyby trudne do przeprowadzenia i bardzo kosztowne.

- Z naszej dotychczasowej praktyki wynika, że rekomendowane apertury w produkcji specjalnej zawodziły i musiały być zmieniane, co skutkowało dodatkowymi kosztami i przestojami. Dlatego opracowanie własnych wytycznych i wdrożenie ich w produkcji pozwoli skrócić czasu przygotowania produkcji i zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów – informuje Technosystem.

Technosystem z Piaseczna pod Warszawą jest dostawcą usług kontraktowego montażu elektronicznego. Istotną częścią produkcji są projekty specjalne dla klientów krajowych i zagranicznych. Firma współpracuje z producentami sprzętu teleinformatycznego, telemetrycznego, komunikacyjnego.

© Technosystem

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1