reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 06 lutego 2017

Apple zamierza rozpocząć produkcję smartfonów w Indiach

Produkcja iPhone’ów w Indiach ma się rozpocząć już pod koniec kwietnia. Ten krok ma pomóc firmie Apple w rozwoju sprzedaży w tym kraju.
Apple chce zlecić montaż iPhone’ów w Indiach tajwańskiej firmie Wistron. Produkcja ma być zlokalizowana w Bengaluru, stolicy stanu Karnataka. - iPhone’y będą produkowane w Bengaluru i wszystkie montowane tu urządzenia będą przeznaczone na krajowy rynek – powiedział Privank Karge, minister ds. IT stanu Karnataka.

Apple coraz bardziej interesuje się wciąż chłonnym rynkiem indyjskim. W maju zeszłego roku CEO firmy Tim Cook odwiedził Indie, by rozmawiać na temat otwarcia w tym kraju firmowych sklepów z logo jabłka, co byłoby kluczowe dla rozwoju sprzedaży iPhone’ów w Indiach. Przepisy wymagają, by 30% komponentów urządzeń sprzedawanych bezpośrednio indyjskim klientom było produkowanych lokalnie. Otwarcie fabryki z pewnością pomoże w osiągnięciu tego celu.

Apple nie potwierdziło oficjalnie powyższych informacji.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1