reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sinterit Przemysł elektroniczny | 02 lutego 2017

Ponad 1 mln EUR dla Sinterit

Krakowski producent drukarek 3D działających w technologii spiekania laserowego, pozyskał 1,1 mln EUR finansowania od niemieckiej firmy FIT AG.
Sinterit pozyskał pieniądze poprzez emisję nowych udziałów. FIT AG to firma działająca w branży produkcji addytywnej, z siedzibą w Lupburgu koło Monachium. Szczegółowe warunki inwestycji nie zostały ujawnione. Sinterit pozostanie niezależną firmą, a FIT AG nie objął żadnego miejsca w zarządzie. Otrzymane środki mają pomóc Sinteritowi w rozwoju sieci sprzedaży i dotarciu na nowe rynki.

- Od czasu do czasu wspieramy start-upy działające w branży druku 3D, kiedy jesteśmy przekonani, że zarówno produkt, jak i kadra zarządzająca odniesie sukces. Przykładem może być wsparcie jakiego udzieliliśmy Wiivv (start-up zajmujący się produkcją spersonalizowanych wkładek do butów w technologii druku 3D). Teraz z przyjemnością pomagamy firmie Sinterit zdobyć światowe rynki z ich wspaniałymi maszynami – skomentował Carl Fruth, CEO FIT AG.

- Jesteśmy niesamowicie dumni i podekscytowani z faktu, że firma FIT AG zdecydowała się zostać naszym partnerem biznesowym. Zarówno jej kapitał, jak i wiedza oraz doświadczenie w dziedzinie wytwarzania przyrostowego zdecydowanie pomoże nam w rozszerzeniu naszej działalności na nowe rynki oraz w tworzeniu nowych, wspaniałych produktów dla naszych klientów – powiedział Paweł Szczurek – CEO Sinterit.Sinterit to krakowska firma założona w 2014 r., która od ponad dwóch lat rozwija produkcję drukarek 3D pod nazwą Lisa, działających w technologii SLS. Firma zdobyła szereg nagród – Formnext Startup Challenge w 2015, FabCon 3.D Start-up Award w 2016, z kolei Sinterit Lisa otrzymała tytuł Najlepszej Nowej Polskiej Drukarki 3D Roku 2015 w plebiscycie CD3D.

FIT AG powstała w 1995 r. Firma dostarcza usługi związane z szybkim prototypowaniem, wytwarzaniem przyrostowym oraz projektowaniem przyrostowym (ADM). Dochód Grupy w 2016 roku wyniósł 24 miliony EUR i był o 40% wyższy w stosunku do roku poprzedzającego. FIT zatrudnia 250 osób, większość z nich w kwaterze głównej firmy w Lupburgu w Niemczech. Oprócz tego, Grupa FIT ma swoje filie w Hamburgu (Niemcy) i Bostonie (USA).

© Sinterit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1