reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Fitbit Przemysł elektroniczny | 31 stycznia 2017

Fitbit zwolni 6% załogi

Producent elektronicznych opasek fitness zamierza zwolnić 110 osób, czyli około 6% kadry. Wyniki sprzedaży w czwartym kwartale 2016 roku były niższe niż oczekiwano.
Według wstępnych wyników Fitbit w czwartym kwartale 2016 roku sprzedał 6,5 mln urządzeń i osiągnął przychody w granicach 572-580 mln USD. Prognozy na ten okres zakładały przychody w zakresie 725-750 mln PLN. Wzrost przychodów za cały 2016 rok szacowany jest na 17%, a zakładano 25-26%. Oficjalne wyniki zostaną podane 22 lutego.

- Wyniki czwartego kwartału są gorsze niż oczekiwaliśmy, ale jesteśmy przekonani, że nie ma to wpływu na wartość naszej marki ani na długoterminowy potencjał firmy – poinformował Fitbit w komunikacie. Popyt na produkty firmy w okresie świątecznym był niższy niż zakładano, Fitbit twierdzi, że jest to jednak tymczasowe spowolnienie i podkreśla, że mocno rozwija sprzedaż w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) – w czwartym kwartale przychody w tym regionie wzrosły o 58%. Nie zmienia to jednak faktu, że Fitbit zadecydował o konieczności cięcia kosztów operacyjnych i zamierza zwolnić 110 pracowników.

Fitbit przejął niedawno dwie firmy: Pebble oraz Vector i te decyzje mogą zasadniczo wpłynąć na przychody w 2017 roku. Firma zamierza zdywersyfikować źródła przychodów, m.in. wchodząc w branżę smartwatchy. Ciężko będzie jednak zdążyć z realizacją tych zamiarów jeszcze w 2017 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1