reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 stycznia 2017

element14 podpisuje globalną umowę na wyłączność z fundacją Micro:bit Foundation

Firma element14 oraz fundacja Micro:bit Foundation podpisały globalną umowę na wyłączność dotyczącą produkcji i dystrybucji urządzenia BBC Micro:bit.
- Umowa pozwoli firmie element14 nawiązać współpracę z organizacjami edukacyjnymi i powtórzyć sukces brytyjskiego programu na całym świecie, wspierając rozwój kolejnego pokolenia inżynierów poprzez umożliwienie im kodowania już od najmłodszych lat - czytamy w komunikacie.

W ramach programu edukacyjnego realizowanego przez BBC w 2016 roku rozdano milion minikomputerów micro:bit w celu ułatwienia nauki w szkołach.

Firma poinformowała również, że udostępnia zapas minikomputerów BBC micro:bit resselerom w niektórych kluczowych europejskich krajach. Organizacje edukacyjne i osoby prywatne będą miały możliwość zakupu minikomputerów BBC micro:bit od resselerów w Niemczech, Francji, Szwecji, Holandii, Finlandii i we Włoszech.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2