reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 stycznia 2017

Naukowcy z PW pracują nad specjalistycznym samochodem elektrycznym

Prototyp pojazdu, opracowanego przez inżynierów z Politechniki Warszawskiej przy wsparciu inwestorów z funduszu HGV, ma być gotowy już w przyszłym roku.
Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures (HGV) zawarli umowę na prace związane z opracowaniem projektu specjalistycznego pojazdu elektrycznego. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 23 stycznia 2017 r.

Jak podkreślił rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt, współpraca pomiędzy uczelnią a funduszem przy tym projekcie jest jednym z elementów realizacji działań na rzecz rozwoju, promowania i upowszechniania elektromobilności w Polsce.

Wspólny projekt naukowców z Politechniki Warszawskiej i inwestorów z funduszu HGV ma na celu budowę pojazdu użytkowego zasilanego energią elektryczną o nazwie Vylson. Samochód ten skierowany jest do określonej grupy docelowej i będzie mógł być wykorzystywany m.in. przez kurierów dostarczających przesyłki wewnątrz miasta. Pojazd jest obecnie w fazie projektowej. Planuje się, że pierwszy prototyp wyjedzie na ulice już w przyszłym roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-2