reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© juan manuel robledo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 stycznia 2017

Foxconn chce zainwestować ponad 7 mld USD w fabrykę w Ameryce

Tajwański gigant zamierza przeznaczyć ponad 7 mld USD na fabrykę produkującą wyświetlacze LCD na terenie Stanów Zjednoczonych.
Taką informację ogłosił wczoraj prezes Foxconnu, Terry Gou. Nowa fabryka miałaby być wspólnym przedsięwzięciem Foxconnu i firmy Sharp, a jej realizacja będzie zależała od wielu czynników dotyczących warunków inwestycji, które będą negocjowane ze Stanami Zjednoczonymi, zarówno na szczeblu stanowym, jak i rządowym.

Foxconn od dłuższego czasu rozważa kwestię inwestycji w Stanach Zjednoczonych. Pomysł stał się jednak bardziej prawdopodobny po zeszłorocznym spotkaniu Terry’ego Gou z szefem SoftBanku, Masayoshi Sonem. Son w grudniu 2016 roku spotkał się również z prezydentem USA Donaldem Trumpem i obiecał inwestycje w Ameryce o wartości 50 mld USD oraz utworzenie nawet 50 tys. miejsc pracy. Masayoshi Son zaprezentował po tym spotkaniu dokumenty, które zawierały słowa “Foxconn” oraz “7 mld USD” wraz z danymi SoftBanku.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2