reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 23 stycznia 2017

Samsung poinformował o przyczynach awarii Galaxy Note 7

To nie oprogramowanie, ani hardware lecz konstrukcja baterii była przyczyną awarii Galaxy Note 7, które spowodowały wycofanie sprzętu z rynku.

Samsung opublikował wyniki wewnętrznego śledztwa dotyczącego przypadków samozapłonów Galaxy Note 7. Jak poinformowała firma powodem awarii była konstrukcja urządzenia, przez którą dochodziło do bezpośredniego kontaktu katody z anodą. Prezentuje to poniższa grafika przygotowana przez firmę. W przypadku pierwszej serii widać odchylenie ujemnych elektrod oraz ich zakrzywienie. W drugiej partii baterii doszło do błędów popełnionych w procesie lutowania. W części baterii brakowało także taśm izolacyjnych. Podsumowując: zapotrzebowanie na coraz większe baterie sprawia, że elektrody ułożone są coraz ciaśniej, więc coraz łatwiej o wady doprowadzające do zwarcia, np. w wyniku usterek produkcyjnych. Samsung podkreśla w komunikacie, że wdrożył różnorodne wewnętrzne procesy w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Procesy te obejmują protokoły dodatkowe, takie jak wielopoziomowe działania w zakresie bezpieczeństwa i 8-punktowa weryfikacja bezpieczeństwa baterii. Firma Samsung utworzyła także Grupę Doradczą ds. Baterii złożoną z doradców zewnętrznych, naukowców i badaczy, która ma zapewnić zachowanie przez firmę jasnej i obiektywnej perspektywy w odniesieniu do bezpieczeństwa baterii i innowacji.
Jak informował Samsung w październiku 2016 roku, negatywny wpływ wycofania ze sprzedaży modelu Note7 na zysk z działalności operacyjnej za okres od IV kw. 2016 r. do I kw. 2017 r. wyniesie około 3,5 biliona wonów, czyli około 3,1 mld USD. © Samsung
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2