reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 stycznia 2017

Toshiba rozważa wydzielenie biznesu układów scalonych

Wśród opcji rozważanych przez japońską spółkę jest sprzedaż mniejszościowego udziału w biznesie chipów pamięci firmie Western Digital.
Toshiba wciąż próbuje poradzić sobie ze skandalem finansowym związanym z przeceną aktywów nuklearnych koncernu, a dokładniej należącej do Toshiby amerykańskiej spółki zajmującej się budową elektrowni atomowych. Straty sięgają miliardów dolarów. Co więcej, w 2015 roku miał miejsce inny skandal dotyczący zawyżania zysków spółki.

Firma szuka więc ratunku i jedną z opcji jest wydzielenie i sprzedaż udziałów w bardzo dochodowym biznesie pamięci, chociaż na razie brak konkretnych postanowień. – To prawda, że rozważamy wydzielenie biznesu pamięci, ale na razie nie podjęliśmy żadnych decyzji – poinformowała Toshiba.

Według niepotwierdzonych przez firmę doniesień agencji Nikkei, Toshiba zamierza sprzedać 20% udziałów w biznesie pamięci firmie Western Digital. Kwota ewentualnej transakcji może wynieść 2,7 mld USD.

Zgodnie z raportem firmy analitycznej IHS za drugi kwartał 2016 roku, przychody Toshiba z rynku pamięci NAND flash w tym okresie stanowiły 20,4% obrotów na tym rynku. Japońską spółkę wyprzedzał tylko Samsung z udziałami na poziomie niemal 35%.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1