reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIXABAY Rynki | 17 stycznia 2017

Microsoft, Qualcomm oraz City stają do walki z hakerami

Citigroup Inc., Microsoft oraz Qualcomm dołączyli do Team8 - organizacji założonej przez weteranów elitarnej jednostki izraelskiego wywiadu, która ma na celu rozwiązywanie największych problemów z dziedziny cyberbezpieczeństwa.
Grupa planuje utworzenie w trakcie tego roku dwóch nowych przedsiębiorstw, na co zebrano do tej pory 92 miliony dolarów. Dołączą one do dwóch istniejących już spółek - Illusive Networks oraz Claroty - których przychody w roku 2016 przekroczyły 22 miliony dolarów.

Współpraca światowych przedsiębiorstw ma stanowić skuteczną formę obrony przed równie zorganizowanym światem hakerów. ,,Musimy odłożyć na bok swoje ego. [...] Poziom współpracy, jaki funkcjonuje pomiędzy cyberprzestępcami jest ogromny,” twierdzi Nadav Zafrir, współzałożyciel Team8 w wywiadzie dla Bloomberg. ,,Dodanie do naszego portfolio potężnych marek takich, jak Microsoft, Qualcomm i Citigroup znacznie wzmocni nasze możliwości badawcze.”

Z przedsiębiorstw, które już wcześniej rozpoczęły swoją współpracę z Team8 warto wymienić m.in. AT&T, Cisco Systems czy Nokię.
Źródło: Bloomberg.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2