reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Urząd Miasta Sieradza Przemysł elektroniczny | 12 stycznia 2017

Scanfil inwestuje w Sieradzu

Dwieście miejsc pracy i nakłady inwestycyjne na poziomie 38 mln zł. Firma Scanfil, największy prywatny pracodawca w Sieradzu, zbuduje nowy zakład na terenie miejscowej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
– Najpierw działaliście bez pomocy publicznej, a teraz rozwijacie się i będziecie mogli z niej korzystać. Scanfil już teraz jest największym pracodawcą w Sieradzu, a będzie jeszcze większym. Gratuluję firmie – mówił Marek Michalik, prezes ŁSSE, podczas uroczystości wręczenia zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie, która odbyła się w Urzędzie Miasta Sieradza.

Firma Scanfil Poland w związku z uzyskanym pozwoleniem, poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 38 mln zł. Dzięki inwestycji zwiększone zostaną zdolności produkcyjne zakładu i przede wszystkim wzrośnie zatrudnienie w firmie, która już teraz jest największym, prywatnym pracodawcą w Sieradzu i regionie. Zatrudnienie znajdzie 200 nowych pracowników i co ważne, firma musi deklarowane zatrudnienie utrzymać na obiecanym poziomie (777 osób) przez kolejne 5 lat. - Nowy zakład powstanie przy ul. Wojska Polskiego, tuż za obecnie istniejącymi budynkami. Istniejący obiekt powiększy się o kolejne 8,5 tys. m kw. Będzie to dodatkowa przestrzeń produkcyjno-magazynowa – wyjaśnia Piotr Owczarek, dyrektor zarządzający Scanfil w Sieradzu.

W uroczystości udział wziął również Markku Kosunen, dyrektor techniczny Scanfil. - Sieradz, to nie tylko bardzo ładne miasto, ale przede wszystkim doskonałe miejsce do realizacji naszych planów dalszego rozwoju – mówił Fin.

Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, zwracał natomiast uwagę na fakt, że Scanfil, to już piąty inwestor w miejscowej podsrefie ŁSSE. – 12 hektarów Strefy w Sieradzu jest już niemal zagospodarowanych. Miasto się rozwija, maleje bezrobocie. Bez ŁSSE nie byłoby tego rozwoju - wyjaśniał prezydent.Źródło: © Urząd Miasta Sieradza

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1