reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 stycznia 2017

LG i Samsung rozważają inwestycje w USA

Zapowiedzi prezydenta-elekta Donalda Trumpa, który grozi nałożeniem wysokich podatków na towary wyprodukowane poza granicami USA, a przeznaczone na ten rynek, nie pozostają bez echa.
Dwaj południowokoreańscy giganci, LG i Samsung mają rozważać uruchomienie zakładów produkujących sprzęt gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych – donosi Nikkei Asian Review. Samsung podobno planuje ogłoszenie takiej informacji jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta, które odbędzie się 20 stycznia. LG natomiast miałoby podjąć decyzję w ciągu pierwszego półrocza 2017 roku. Obie firmy mają swoje zakłady w Meksyku, gdzie powstają produkty na potrzeby klientów w Stanach Zjednoczonych. Trump zapowiada, że w takiej sytuacji produkcja towarów przeznaczonych do sprzedaży na rynku USA będzie mocno opodatkowana.

Reagują także producenci z sektora motoryzacyjnego. Ford na początku tego roku zrezygnował z wartej 1,6 mld USD inwestycji w Meksyku i zamiast tego zapowiedział przeznaczenie 700 mln USD na rozwój zakładu Flat Rock Assembly Plant w stanie Michigan. Z kolei Toyota poinformowała, że zainwestuje w Stanach Zjednoczonych 10 mld USD w ciągu następnych pięciu lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2