reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 stycznia 2017

LG i Samsung rozważają inwestycje w USA

Zapowiedzi prezydenta-elekta Donalda Trumpa, który grozi nałożeniem wysokich podatków na towary wyprodukowane poza granicami USA, a przeznaczone na ten rynek, nie pozostają bez echa.
Dwaj południowokoreańscy giganci, LG i Samsung mają rozważać uruchomienie zakładów produkujących sprzęt gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych – donosi Nikkei Asian Review. Samsung podobno planuje ogłoszenie takiej informacji jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta, które odbędzie się 20 stycznia. LG natomiast miałoby podjąć decyzję w ciągu pierwszego półrocza 2017 roku. Obie firmy mają swoje zakłady w Meksyku, gdzie powstają produkty na potrzeby klientów w Stanach Zjednoczonych. Trump zapowiada, że w takiej sytuacji produkcja towarów przeznaczonych do sprzedaży na rynku USA będzie mocno opodatkowana.

Reagują także producenci z sektora motoryzacyjnego. Ford na początku tego roku zrezygnował z wartej 1,6 mld USD inwestycji w Meksyku i zamiast tego zapowiedział przeznaczenie 700 mln USD na rozwój zakładu Flat Rock Assembly Plant w stanie Michigan. Z kolei Toyota poinformowała, że zainwestuje w Stanach Zjednoczonych 10 mld USD w ciągu następnych pięciu lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-1