reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2017

Chiński producent samochodów elektrycznych zainwestuje w Polsce?

Ministerstwo Rozwoju prowadzi negocjacje z firmą Jiangxi Special Electric Motor w sprawie inwestycji w fabrykę na Mazowszu.
Jak donosi “Dziennik Gazeta Prawna”, chińska firma Jiangxi Special Electric Motor jest zainteresowana uruchomieniem zakładu produkcyjnego pod Warszawą. Rozmowy w tej sprawie prowadzi resort rozwoju.

W grudniu ubiegłego roku agencja Rueters donosiła, że należący do Jiangxi podmiot zajmujący się właśnie produkcją samochodów elektrycznych otrzymał dofinansowanie ze strony chińskiego rządu w wysokości około 72 mln USD.

We wrześniu zeszłego roku Ministerstwo Energii przyjęło plan rozwoju elektromobilności w Polsce. Zgodnie z założeniami tego planu po drogach naszego kraju do 2025 roku ma jeździć milion samochodów elektrycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2