reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2017

Chiński producent samochodów elektrycznych zainwestuje w Polsce?

Ministerstwo Rozwoju prowadzi negocjacje z firmą Jiangxi Special Electric Motor w sprawie inwestycji w fabrykę na Mazowszu.
Jak donosi “Dziennik Gazeta Prawna”, chińska firma Jiangxi Special Electric Motor jest zainteresowana uruchomieniem zakładu produkcyjnego pod Warszawą. Rozmowy w tej sprawie prowadzi resort rozwoju.

W grudniu ubiegłego roku agencja Rueters donosiła, że należący do Jiangxi podmiot zajmujący się właśnie produkcją samochodów elektrycznych otrzymał dofinansowanie ze strony chińskiego rządu w wysokości około 72 mln USD.

We wrześniu zeszłego roku Ministerstwo Energii przyjęło plan rozwoju elektromobilności w Polsce. Zgodnie z założeniami tego planu po drogach naszego kraju do 2025 roku ma jeździć milion samochodów elektrycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2