reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2017

Parrot zwalnia w dziale dronów

Wyniki sprzedaży za czwarty kwartał nie były zadowalające i w poniedziałek firma ogłosiła, że zamierza zwolnić 290 pracowników z działu bezzałogowców.
Parrot zamierza skoncentrować się na zyskownych obszarach działalności. Jak podaje firma marże uzyskiwane na konsumenckich modelach dronów są niskie, dlatego Parrot zadecydował o zwolnieniu prawie jednej trzeciej pracowników zajmujących się bezzałogowcami. Redukcje dotkną pracowników różnych oddziałów firmy, we Francji liczba zwalnianych osób wyniesie 150.

Spółka poinformowała, że w czwartym kwartale 2016 roku uzyskała przychody na poziomie 85 mln EUR, zamiast spodziewanych 100 mln EUR. Obroty w dziale automotive to około 23 mln EUR, zgodne z oczekiwaniami. Przychody z działalności związanej z bezzałogowcami wyniosły w tym okresie 60 mln EUR.

Obecnym liderem w branży dronów konsumenckich jest firma DJI, która może pozwolić sobie na ostre cięcia cen. DJI dysponuje własną fabryką w Shenzhen.

Źródło: Parrot, recode.net

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2