reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2017

Parrot zwalnia w dziale dronów

Wyniki sprzedaży za czwarty kwartał nie były zadowalające i w poniedziałek firma ogłosiła, że zamierza zwolnić 290 pracowników z działu bezzałogowców.
Parrot zamierza skoncentrować się na zyskownych obszarach działalności. Jak podaje firma marże uzyskiwane na konsumenckich modelach dronów są niskie, dlatego Parrot zadecydował o zwolnieniu prawie jednej trzeciej pracowników zajmujących się bezzałogowcami. Redukcje dotkną pracowników różnych oddziałów firmy, we Francji liczba zwalnianych osób wyniesie 150.

Spółka poinformowała, że w czwartym kwartale 2016 roku uzyskała przychody na poziomie 85 mln EUR, zamiast spodziewanych 100 mln EUR. Obroty w dziale automotive to około 23 mln EUR, zgodne z oczekiwaniami. Przychody z działalności związanej z bezzałogowcami wyniosły w tym okresie 60 mln EUR.

Obecnym liderem w branży dronów konsumenckich jest firma DJI, która może pozwolić sobie na ostre cięcia cen. DJI dysponuje własną fabryką w Shenzhen.

Źródło: Parrot, recode.net

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-1