reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 13 stycznia 2017

Tar Heel Capital zainwestuje elPLC

Polski dostawca rozwiązań automatyki i robotyki przemysłowej dla takich firm jak Borg Warner Poland czy Delphi, zamierza rozszerzać działalność.
Fundusz Tar Heel Capital zainwestuje w tarnowską spółkę eIPLC, która od ponad 10 lat dostarcza swoim klientom zaawansowane rozwiązania automatyki i robotyki przemysłowej, osiągając pozycję jednej z największych firm mechatronicznych w Polsce. - Wejście inwestora finansowego umożliwić ma utrzymanie dynamiki wzrostu z ostatnich lat poprzez rozbudowę mocy produkcyjnych spółki oraz dalszą ekspansję segmentową i geograficzną spółki w najbliższych latach – czytamy w komunikacie.

Jak podkreśla inwestor, elPLC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm oferujących rozwiązania automatyki i robotyki przemysłowej w Polsce, specjalizując się w projektowaniu i produkcji maszyn specjalistycznych, kompletnych linii montażowych i stanowisk zrobotyzowanych, w szczególności dla branży motoryzacyjnej, agd, maszynowej i elektrotechnicznej. Mimo bardzo szybkiego rozwoju spółka utrzymuje wysoką rentowność i realizuje ambitne projekty R&D, m.in. stworzyła pierwszego w Polsce 6-osiowego robota wykonanego w całości z włókna węglowego. Rozwiązania elPLC znajdują odbiorców na całym świecie, można tu wymienić takie kraje, jak Słowacja, Bułgaria, Francja, Hiszpania, Rosja, Meksyk, Chiny oraz Indie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1