reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 stycznia 2017

Mesko z Centrum Innowacji

Wczoraj, 9 stycznia w Mesko oficjalnie rozpoczęło działalność Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej.
Centrum zamierza realizować projekty związane z obecnymi programami modernizacyjnymi polskich sił zbrojnych. Wśród zadań można wymienić m.in.: współtworzenie planów rozwoju amunicji i rakiet, prowadzenie projektów badawczo-rozwojowych, unowocześnienie zaplecza badawczego, rozwijanie współpracy ze środowiskiem akademickim i naukowym, pozyskiwanie kadry inżynierskiej, jak również skuteczne zdobywanie funduszy na realizowane przedsięwzięcia.
Dyrektorem Centrum Innowacji i Wdrożeń GAR został Tadeusz Gajewski, a jego zastępcą Mariusz Andrzejczak.

Zadaniem nowego ośrodka będzie praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla rodzimego przemysłu obronnego m.in. dzięki współpracy z krajowymi uczelniami wyższymi.
– Podstawą działania naszej jednostki jest pozyskiwanie nowych technologii, istotnych dla przemysłu zbrojeniowego i rozwijanie ich w oparciu o polską myśl techniczną. Chodzi o to, by uzgadniać z wojskiem, jakie są jego oczekiwania co do nowych produktów czy technologii, a potem opracowywać je i wdrażać – powiedział Tadeusz Gajewski. Z kolei Mariusz Andrzejczak podkreślił, że istotne będzie opracowanie dobrych systemów zatrudnienia oraz programów stażowych dla młodych naukowców, którzy w przyszłości zasilą kadry całej Grupy Amunicyjno-Rakietowej.

Przy Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej utworzono Komitet Ekspertów, składający się z wybitnych naukowców Politechniki Warszawskiej, krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz kieleckiej Politechniki Świętokrzyskiej. Na czele tego gremium stanął prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. – Centrum jest niezwykle cenną inicjatywą, ogniskująca współpracę środowiska naukowego z przemysłem obronnym. Musimy iść ramię w ramię. Koncentracja kapitału inwestycyjnego w funduszu rozwoju w ramach planu wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz środków Ministerstwa Obrony Narodowej stwarzają możliwości dobrego wykorzystania umiejętności polskich naukowców. To jest przełom, który otwiera też szansę na kształcenie w realiach polskiego przemysłu. Musimy to wykorzystać – mówił prof. Jan Szmidt.

PGZ zapowiada tworzenie podobnych centrów innowacji w innych spółkach Grupy.

Źródło: Mesko

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2