reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 stycznia 2017

Mesko z Centrum Innowacji

Wczoraj, 9 stycznia w Mesko oficjalnie rozpoczęło działalność Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej.
Centrum zamierza realizować projekty związane z obecnymi programami modernizacyjnymi polskich sił zbrojnych. Wśród zadań można wymienić m.in.: współtworzenie planów rozwoju amunicji i rakiet, prowadzenie projektów badawczo-rozwojowych, unowocześnienie zaplecza badawczego, rozwijanie współpracy ze środowiskiem akademickim i naukowym, pozyskiwanie kadry inżynierskiej, jak również skuteczne zdobywanie funduszy na realizowane przedsięwzięcia.
Dyrektorem Centrum Innowacji i Wdrożeń GAR został Tadeusz Gajewski, a jego zastępcą Mariusz Andrzejczak.

Zadaniem nowego ośrodka będzie praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla rodzimego przemysłu obronnego m.in. dzięki współpracy z krajowymi uczelniami wyższymi.
– Podstawą działania naszej jednostki jest pozyskiwanie nowych technologii, istotnych dla przemysłu zbrojeniowego i rozwijanie ich w oparciu o polską myśl techniczną. Chodzi o to, by uzgadniać z wojskiem, jakie są jego oczekiwania co do nowych produktów czy technologii, a potem opracowywać je i wdrażać – powiedział Tadeusz Gajewski. Z kolei Mariusz Andrzejczak podkreślił, że istotne będzie opracowanie dobrych systemów zatrudnienia oraz programów stażowych dla młodych naukowców, którzy w przyszłości zasilą kadry całej Grupy Amunicyjno-Rakietowej.

Przy Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej utworzono Komitet Ekspertów, składający się z wybitnych naukowców Politechniki Warszawskiej, krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz kieleckiej Politechniki Świętokrzyskiej. Na czele tego gremium stanął prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. – Centrum jest niezwykle cenną inicjatywą, ogniskująca współpracę środowiska naukowego z przemysłem obronnym. Musimy iść ramię w ramię. Koncentracja kapitału inwestycyjnego w funduszu rozwoju w ramach planu wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz środków Ministerstwa Obrony Narodowej stwarzają możliwości dobrego wykorzystania umiejętności polskich naukowców. To jest przełom, który otwiera też szansę na kształcenie w realiach polskiego przemysłu. Musimy to wykorzystać – mówił prof. Jan Szmidt.

PGZ zapowiada tworzenie podobnych centrów innowacji w innych spółkach Grupy.

Źródło: Mesko

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1