reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2017

PCO SA pozytywnie na 2017 rok

W 2017 roku dla PCO SA priorytetami będzie realizacja umów na dostawę sprzętu optoelektronicznego dla Sił Zbrojnych RP, rozwój oferty urządzeń optoelektronicznych dla pojazdów wojskowych oraz projekty badawcze. Firma ma też zainwestować w nowy budynek.

PCO SA podsumowuje 2016 rok i pisze o perspektywach na kolejne 12 miesięcy. Miniony rok dla PCO SA to przede wszystkim jubileusz 40-lecia spółki – pisze firma w komunikacie. W grudniu 2016 roku PCO SA podpisało umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę sprzętu optoelektronicznego dla Sił Zbrojnych RP. Dostawy w ramach umowy będą realizowane w latach 2017-2019. Jeśli chodzi o najbliższą przyszłość, to bardzo istotnym kierunkiem rozwoju firmy w 2017 roku będzie rozwijanie oferty urządzeń optoelektronicznych dla pojazdów wojskowych, gdyż PCO SA jest jednym z uczestników konsorcjum mającego modernizować czołgi Leopard II używane przez polską armię. W ramach tego programu firma będzie przygotowywać między innymi kamery termowizyjne dla czołgów. - Z optymizmem patrzeć na perspektywy rozwoju pozwala również opracowanie przez PCO kamery KLW-1 R „ASTERIA” dla kołowego transportera opancerzonego Rosomak. Daje to możliwość udziału PCO SA w modernizacji tych używanych przez Wojsko Polskie pojazdów. Ponadto firma aktywnie bierze udział w opracowaniu wieży bezzałogowej dla KTO Rosomak, przygotowując wykorzystywane w niej głowice optoelektroniczne – czytamy w komunikacie. Polska spółka uzyskała cywilną certyfikację dla noktowizyjnych gogli lotniczych PNL-3M „ORLIK”, co otwiera drogę na nowe rynki. Po certyfikacji gogle będą mogły być zastosowane w śmigłowcach Airbus Helicopters EC-135. Oznacza to możliwość zastosowania wyrobów spółki w maszynach między innymi do cywilnych służb ratunkowych, takich jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. - Rozwój asortymentu cywilnego jest istotny, ponieważ rozszerza grono potencjalnych odbiorców. Przenikanie się technologii wojskowych i cywilnych będzie z pewnością wśród naszych priorytetów na rok 2017 – podkreśla PCO SA. Wśród priorytetowych planów PCO SA wymienia kontynuację prac nad Zaawansowanym Indywidualnym Systemem Walki Tytan. PCO SA koordynuje działania konsorcjum przygotowującego ten system i podkreśla, że prace są już na bardzo zaawansowanym etapie. Powstały między innymi zmodernizowane urządzenia optoelektroniczne, które będzie wykorzystywał żołnierz przyszłości.
Jednym z założeń na 2017 rok jest także zwiększenie rozpoznawalność marki PCO SA. Służy temu między innymi współpraca w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, której firma jest koordynatorem, co, jak zauważa firma, daje możliwość podążania za najnowszymi trendami w branży optoelektronicznej.
W związku z rozwojem oferty PCO SA oraz realizacją zamówień, firma zamierza też zwiększać zatrudnienie, przy czym zapowiada szukanie wysoko wykwalifikowanych pracowników. Co więcej, planowana jest także inwestycja zwiększająca potencjał i zaplecze produkcyjne PCO SA. Na terenie warszawskiej siedziby firmy ma powstać nowy budynek, na którego budowę zostały pozyskane środki z MON. PCO SA jest krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO SA zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO SA należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1