reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 stycznia 2017

VIGO: ruszył projekt AQUARIUS

W projekcie AQUARIUS wraz z partnerami z Austrii, Belgii, Holandii oraz Niemiec VIGO System będzie pracować nad stworzeniem urządzenia, które pozwoli na monitoring zanieczyszczeń olejowych w sieciach przesyłowych wody pitnej i przemysłowej.
Wraz z pierwszym dniem stycznia 2017 roku oficjalnie rozpoczął się projekt AQUARIUS. Jest to piąty projekt firmy VIGO System w ramach programu Horyzont 2020, czyli największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej.

Rozwiązanie, nad którym pracuje polska firma opiera się głównie na wykorzystaniu zaawansowanych przestrajalnych kwantowych laserów kaskadowych (QCL) oraz szybkich i czułych fotodetektorów (produkowanych w VIGO System SA). W ramach projektu VIGO opracuje optymalizowane moduły detekcyjne wraz z układami akwizycji i przetwarzania danych.

Koordynatorem badań jest RIA - Research and Innovation Action. Czas trwania projektu wynosi 3 lata, a jego koszt to 486 000 EUR. Projekt jest w 100% finansowany przez Unię Europejską.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1