reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 stycznia 2017

VIGO: ruszył projekt AQUARIUS

W projekcie AQUARIUS wraz z partnerami z Austrii, Belgii, Holandii oraz Niemiec VIGO System będzie pracować nad stworzeniem urządzenia, które pozwoli na monitoring zanieczyszczeń olejowych w sieciach przesyłowych wody pitnej i przemysłowej.
Wraz z pierwszym dniem stycznia 2017 roku oficjalnie rozpoczął się projekt AQUARIUS. Jest to piąty projekt firmy VIGO System w ramach programu Horyzont 2020, czyli największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej.

Rozwiązanie, nad którym pracuje polska firma opiera się głównie na wykorzystaniu zaawansowanych przestrajalnych kwantowych laserów kaskadowych (QCL) oraz szybkich i czułych fotodetektorów (produkowanych w VIGO System SA). W ramach projektu VIGO opracuje optymalizowane moduły detekcyjne wraz z układami akwizycji i przetwarzania danych.

Koordynatorem badań jest RIA - Research and Innovation Action. Czas trwania projektu wynosi 3 lata, a jego koszt to 486 000 EUR. Projekt jest w 100% finansowany przez Unię Europejską.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1